Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejne mandaty dla piratów drogowych

Kolejnych 46 kierowców doliczy na swoim koncie punkty karne oraz zapłacą grzywny, gdyż jechali z nadmierną prędkością, a dwóch z nich utraci na pewien czas prawo jazdy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie prowadzą na drogach powiatu słupeckiego działania „Prędkość ”. Ich celem jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji drogowych oraz przypomnienie kierowcom, że przekraczanie dopuszczalnych limitów związanych z prędkością pojazdów jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

Pomimo wielu apeli o zachowania na drogach zgodne z prawem nie brakuje tych, którzy lekceważą przepisy i ryzykują. 23 stycznia w czasie trwania akcji policjanci ujawnili 54 wykroczenia drogowe, z czego 46 dotyczyło rozwijania nadmiernych prędkości podczas prowadzenia samochodów.

W trakcie działań mundurowi zatrzymali prawo jazdy 26-letniego mężczyzny, który kierując BMW w Lądzie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h. Dokument zostanie przesłany do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o jego zatrzymaniu na okres 3 miesięcy.

Inny młody mężczyzna może pożegnać się na dłużej z prawem jady. Po doliczeniu punktów nałożonych podczas wczorajszych działań (jechał z prędkością o 60 km/h większą niż obowiązujace ograniczenie na drodze) przekroczył dopuszczalną ich liczbę i będzie musiał ponownie zdawać egzamin, aby odzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Ostatecznie w tej sprawie będzie decydował sąd.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz