Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejne podejście do reformy oświaty w Gminie Słupca. Decyzje na najbliższej sesji.

Wraca temat reformy oświaty w Gminie Słupca. Kluczowe decyzje w tej sprawie radni podejmą na poniedziałkowej sesji.

Dziś na komisjach pochylą się z kolei nad projektami uchwał w tej sprawie. Pierwszą z nich jest ta o zamiarze likwidacji Przedszkola w Piotrowicach. Dzieci z tej placówki naukę miałyby kontynuować w Młodojewie.

Taki sam los miałbym spotkać Szkołę Podstawią w Drążnej. Miałaby ona stać się filią szkoły w Koszutach albo zostać przejęta przez stowarzyszenie, które zajęłoby się jej prowadzeniem.

Przekształceniu uległa by także Szkoła w Cieninie Kościelnym, która stałaby się oddziałem zamiejscowym dla klas I-III Szkoły w Cieninie Zbornym. Do tej drugiej uczęszczaliby uczniowie klas IV-VIII.

Z kolei przekształcona Szkoła Podstawowa w Młodojewie ma zostać odziałem zamiejscowym Szkoły Podstawowej w Koszutach. W Młodojewie miałyby zostać zlokalizowane klasy I-III i przedszkole, a w Koszutach klasy IV-VIII.

Szkoła w Kotuni miałaby zostać oddziałem zamiejscowym dla klas I-III i przedszkola Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie. Do Kowalewa chodziliby uczniowie klas IV-VIII.

Przypomnijmy, że na szkoły Gmina Słupca przeznacza większą część swojego budżetu. Szacuje się, że wymienione działania pozwoliłby zaoszczędzić około 3 000 000 zł rocznie. Mimo wcześniejszych prób reformy oświaty na swoim terenie do tej pory radnym nie udało się tego dokonać.

 

Zamkną Przedszkole w Piotrowicach? Pozostałe szkoły raczej bez zmian.


Najnowsze komentarze
 • Beznadzieja bo klasy 7,8 wracają do domu od samego rana godz 15.40 a jak zmienią szkołe to o której będą wracać ? A gdzie odpoczynek,obiad,nauka. Dzieci nie są dorosłymi !!!!!! I co nam z tych Dzieci wyrośnie ? Dosyć że pandemia ich niszczy , nie dają rady to jeszcze komuś zachciało się zmiany szkół. (Przecież wtedy więcej autobusów będzie musiało jeździć na dwa kierunki , paranoja.)

 • Dzień dobry
  Nasze władze samorządowe powinny w pierwszej kolejności ustalić pewne aspekty i sporzadzic plan tej reformy, a nie znowu podchodzimy do tego na ” łapu cspu” i nic z tego nie będzie. Rodzice jak zwykle dowiadują się ostatni. Proszę o przedastawienie konkretnych argumentów, planu dowozu dzieci do szkół, planu budżetowego dla tychże szkół. To co wyprawiacie to kompletny brak jakiegokolwiek profesjonalizmu, co potwierdza to, iż na tych stanowiskach znajdują się nieodpowiedni ludzie beż jakichkolwiek kompetencji do pełnienia tych funkcji.

  • No świetnie. Piotrowice rozwijają się w niespotykanym tempie, w nowych domach mieszka coraz więcej rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym, dzieci w przedszkolu przybywa, no to najlepiej przedszkole zamknąć, a dzieci wozić do Mlodojewa. Te ,,zaoszczędzone 3 miliony” pójdą na dowozy dzieci we wszystkich możliwych kierunkach.

 • Brawo Pani Wójt i radni. Proszę poinformować społeczeństwo kiedy zajmiecie się następną podwyżką dla Pani Wójt i radnych. Oj nieładnie reformować szkoły (niszcząc resztki szkolnictwa) aby zaoszczędzić na podwyżki dla siebie. Myślałem że Pana ministra Czarnka już nikt nikt nie pobje a tu masz lepsi są włodarze gminy Słupca.

 • W piątek zapraszam Panią Wójt do Cienina Kościelnego ma 12.00 do sali OSP o ile się się znów nie wymaga i przyśle jakiegoś swojego przydu…..są.

  • Bo jak się ciepło robi i argumentów brak to d…e w troki i niech ktoś inny łże…

 • Dokładnie jak wyzej osoba napisała tu zamknąć szkoły, a za chwilę będzie słychać że siedzący przy korycie pozwyzki sobie przyznali!!! W Wierzbocicach szkole zamknięto przez ,,oszczędności” I teraz ja się pytam gdzie pieniądze z tych oszczędności są??? A z tej szkoły co zrobili pożal się Boże CUW w którym to pracownice mają tyle zajęć że co chwila cała grupa na papieroska wychodzą (za to chyba ktoś się powinien wziąć i przyjrzeć sprawie!), gdzie w normalnej pracy ktoś może tak często na papierosa wyjść? I one pensje nie małe dostają a dzieciom utrudniać edukację i szkoły zamykać?! A zreszty budynku mieszkania porobili do samotnych matek, które są samotne do popołudnia a potem panowie przyjeżdżają… halo te mieszkania należą się naprawdę potrzebującym.. Tak wygląda przeznaczenie budynku szkoły w Wierzbocicach. Na tej wsi jak może niektórzy myślą ciemnogrodu nie ma!! Ludzie widzą i słysza!!! I teraz pytanie co ze szkola w Kotuni? Też ma mieć takie przeznaczenie???

  • Proszę aplikować do CUW I truć się papierosksmi. Dzieciom nikt edukacji nie utrudnia a wręcz przeciwnie daję lepsze możliwości bo w niektórych szkołach to warunki i nauczyciele… pozatym yo jdkvwe wszystkim jeżeli ktoś chce wiedzę zdobyć to i okupacja mu nie przeszkodzi, a jeżeli jest leniwy to zawsze usprawiedliwienie znajdziesz i kogoś obwini.

 • Jakie są przesłanki do utrzymywania szkoły w Kowalewie, bo nie rozumiem ??? Szkoła najdroższa w utrzymaniu, oddalona od głównych skupisk, uczniów w tej szkole najmniej, w okolicy Kowalewa żadnych nowych budów nie widać więc po co ??
  Okolice Piotrowic się rozwijają, okolice Kotuni również choć mniej. Szkoła w Kowalewie jest pośrodku niczego !!!

  • Jaki argumenty przemawiają za utrzymaniem szkoły w Kotuni? Szkoła nie przystosowana do nauczania, max to przedszkole. To nie wina naszych wlodarzy, że w Kowalewie przystosowano szkołę do warunków gimnazjalnych po reformie, że wybudowano halę widowiskowo sportową, że zmodernizowano sale lekcyjne, że jest sala językowa z prawdziwego zdarzenia i nikt nie wiedział, że następna władza wprowadzi reformę i gimnazja znikną, to co lepiej zamknąć szkołę z potencjałem a zostawić małe klitki w których w letnich miesiącach( maj, czerwiec) nie da rady wytrzymać 45min bo jest +30′, szkoła w Kotuni nie bierze udziału w praktycznie żadnych zawodach sportowych, ale gdzie ćwiczyć , w kurniku?! Pośrodku niczego? Pośrodku pięknej przyrody i ciszy. Piotrowice, i tak ludzie ze Słupcy i wszyscy dzieci dowożą do szkół miejskich. Proszę jak ktoś się wypowiada to niech użyje konkretnych argumentów. Bo cyfry przemawiają bezpośrednio za szkołą w Kowalewie. Pozdrawiam

   • Sama baza dydaktyczna to nie wszystko. Argumenty? Argumenty są takie że hala w Kowalewie powstała nikt nie wie dlaczego. A nie … wiadomo – pomnik za życia Pani Kazuś. Przypomnijmy sobie czasy, gdy istniały czasy gimnazjów – gimnazjum w Drążnej nie mając żadnego zaplecza sportowego odnosiła o wiele większe sukcesy niż Kowalewo. Nawet posiadając klasę sportową Kowalewo nie potrafi osiągnąć większych sukcesów niż Drążna. Więc widzimy że baza to nie wszystko. Sam jestem absolwentem jednej ze szkół z gminy Słupca i mogę z całą stanowczością powiedzieć, że nie baza dydaktyczna a nauczyciele stanowią o sile szkoły. Cyfry? Cyfry mówią tyle, że budynek szkoły w Kowalewie jest w utrzymaniu najdroższy w całej gminie – mając najmniejszą ilość dzieci. Na siłę ściąganie dzieci z Kotuni tylko po to, aby Kowalewo miało jakąkolwiek ilość dzieci? z ekonomicznego punktu widzenia jest to chore. Jak całe zarządzanie tą gminą…

Dodaj komentarz