Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejne niepubliczne przedszkole powstaje w Piotrowicach

Nowoczesna baza, ciekawe i oryginalne zajęcia oraz profesjonalna kadra. Takie ma być Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Mali Odkrywcy”. Placówka ruszy od września w Piotrowicach.

Dyrektorem przedszkola będzie Barbara Wojtkowiak, nauczyciel Historii i Wiedzy o Społeczeństwie ze Strzałkowa. Funkcję wicedyrektora pełnić będzie z kolei Urszula Gierszewska, była dyrektor przedszkola Kubuś Puchatek w Strzałkowie. Obie panie wzięły wczoraj udział w spotkaniu organizacyjnym w sali OSP w Piotrowicach. Budynek, w którym mieścić się będzie przedszkole jest jeszcze w budowie, jednak obecni na spotkaniu rodzice mogli zobaczyć jego wizualizację. Plany mogą robić wrażenie. Budynek ma być nowoczesny i przestronny, składać się będzie z pięciu sal przeznaczonych do zajęć, szatni, zaplecza kuchennego, pokoju nauczycielskiego, gabinetu logopedycznego i pomieszczenia administracyjnego. Wszystko przystosowane do osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, dzieci do dyspozycji będą miały plac zabaw i ogród, w którym znajdować się będą zwierzęta, m.in. kucyk szetlandzki, owca, dzikie kaczki i bażanty.

Opieka w oddziałach przedszkolnych i żłobku świadczona będzie od poniedziałku do piątku od 6:00 do 18:00. W podstawowej ofercie przedszkola znajdą się m.in. zajęcia rozwijające zdolności matematyczne, język angielski, zajęcia z zastosowaniem metod dobrego startu, zajęcia plastyczne, rytmika, zajęcia gimnastyczne z elementami korektywy oraz gier zespołowych, czy zajęcia teatralno- muzyczne. Oprócz tego, za dopłatą możliwe będą również: zajęcia z dodatkowego języka obcego (hiszpański, niemiecki), nauka gry w szachy, taniec nowoczesny, karate, nauka gry na instrumencie, czy biofeedback (innowacyjna metoda pracy nad koncentracją). Za dodatkową opłatą możliwy będzie również dowóz dzieci z i do przedszkola specjalnie przystosowanym busem. Koszt zależny będzie od miejsca zamieszkania i ilości dzieci zgłoszonych z danego kierunku.

Czesne w żłobku wynosić będzie 400 zł + opłata za posiłki, a w przedszkolu 200 zł + posiłki. Jedzenie dostarczane będzie na miejsce cztery razy dziennie w formie cateringu przez Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy. Więcej informacji dotyczących zajęć, opłat i zgłoszeń znaleźć można na stronie internetowej przedszkola www.maliodkrywcy.net.pl. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 lutego o 17:00 w słupeckim ZAZ-ie przy ul. Batorego 1.


Najnowsze komentarze
  • Kopiuj-wklej przedszkole Strzalkowo :)

    • „Szybki” komentarz-wiele umknęło uwadze.Polecam wnikliwe zapoznanie się z ofertą.

Dodaj komentarz