Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejny festiwal za nami

Na dwa dni Ląd nad Wartą znów zmienił się w średniowieczną osadę pełną wojów, kupców i rzemieślników. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej.

W tym roku festiwal, którego hasło brzmiało „Rzeki i ludzie” został zorganizowany po raz jedenasty. W ciągu dwóch dni imprezy, która tradycyjnie toczyła się na podgrodziu i w klasztorze, atrakcji nie brakowało. Można było zobaczyć zwykłe, codzienne życie dawnych Słowian, potyczki wojów, wziąć udział w warsztatach tanecznych i rzemieślniczych oraz konkursach. Nie brakowało również ciekawych wykładów, których tematem, jak na tegoroczne hasło przystało, były oczywiście rzeki. XI Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie był też bardzo bogaty pod względem muzyki. Wystąpiły m.in. takie zespoły jak Effascinato, Sabionetta, Droryje, czy Orkiestra Świętego Mikołaja. Główną atrakcją corocznej imprezy była oczywiście inscenizacja bitwy o gród w Lądzie. Choć to już 11. edycja, festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie.

Anita Kubicka, kierownik wydziału strategii rozwoju i promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy

 

 

Organizatorami festiwalu byli: Starostwo Powiatowe w Słupcy, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska, Urząd Gminy w Lądku, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich- oddział w Poznaniu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz