Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejny pożar sadzy w powiecie

W środę w Zagórowie doszło do pożaru sadzy kominowej.

Jest to już kolejny tego typu pożar w naszym regionie. Po dojeździe strażacy stwierdzili, że sadze już się dopalają.

Nie było zadymienia w kotłowni ani w budynku. Z komina wydobywał się gęsty dym. Strażacy wygasili piec i przy pomocy wyczystki usunęli zalegające sadze kominowe.

-Należy pamiętać, że każdy właściciel domu powinien posiadać protokół kominiarski wykonany przez kwalifikowanego do tych spraw fachowca.

Przegląd komina należy wykonywać minimum raz do roku. W przypadku braku takiego przeglądu na właściciela budynku może zostać nałożony mandat karny.

Pożary sadzy w kominie jak co roku powodują bardzo duże zagrożenie pożarowe nie tylko dla budynków, ale również dla ich mieszkańców.

Dbając o własne bezpieczeństwo powinniśmy dbać o drożność i czystość przewodów kominowych i wentylacyjnych- tłumaczy Marcin Nachowiak z KPP w Słupcy.

FOTO: PSP Słupca

Najnowsze komentarze
  • Sa przypadki ze po wizycie kominiarza zapalaja sie sadze. Kominiarz czysci tylko gore komina a sadze zalegają na dole u tam sie rozpadają. Pozdrawiam pana wrzesinskiego z Lądku ktory tak wlasnie czysci.

    • Pan Wrzesiński u mnie czyści tylko od dołu, bo na strych nie chce wchodzić. W dodatku 6 razy w roku, bo tyle razy powinny być kontrole (według jego słów).

Dodaj komentarz