Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejny rekordowy finał WOŚP w Strzałkowie

Strzałkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobił kolejny rekord. Po raz pierwszy udało nam się zebrać ponad 30 tys. zł.

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu grał z WOŚP już od rana. Wszystko rozpoczęło się akcją krwiodawstwa, którą przeprowadzili pracownicy RCKiK w Kaliszu. Chętnych do udziału w tej szczytnej inicjatywie było bardzo wielu, ostatecznie zakwalifikowane zostały 72 osoby. Pozwoliło to uzyskać 32,4 litra krwi. To jeden z lepszych wyników w historii zbiórki.

Druga część finału tradycyjnie odbyła się po południu. Zainaugurował ją występ Orkiestry Dętej Gminy Strzałkowo, a później na scenie pojawili się miejscowi artyści. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: dzieci ze Studia Piosenki i koła tanecznego działającego przy GOKiS, grupa taneczna Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz grupa teatralna Diamenciki Marty, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

Po zakończeniu występów przyszedł czas na licytacje. Emocji było sporo, a najlepszy wynik spośród wystawionych fantów osiągnął tort ufundowany przez Gminną Spółdzielnię „SCh” w Strzałkowie, który został sprzedany za 1500 zł. Decyzją zwycięzcy licytacji, tort został rozkrojony i rozdany uczestnikom finału.

Łącznie strzałkowski sztab zebrał w tym roku 32.205,14 zł oraz 9,88 euro. To o prawie 4 000 zł więcej niż podczas poprzedniego – również rekordowego finału. Na tę kwotę składa się 12.377,70 zł z licytacji, 5 000 zł darowizny Ludowego banku Spółdzielczego w Strzałkowie oraz zbiórka do puszek.

Dziękujemy wszystkim, którzy grali z nami i otworzyli swoje serca.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz