Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejny sukces młodych artystów

Kolejny sukces młodych artystów ze Słupcy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zaliczyli bardzo dobre występy na wojewódzkim przeglądzie teatralnym w Kłodawie.

15 marca uczniowie z klasy 6c, tworzący zespół  teatralny „Jedyneczki” zdobyli nagrodę, a zespół „Psiakość”, składający się również z uczniów szkoły, działający przy MDK w Słupcy, wyróżnienie na 37. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni” w Kłodawie. Spektakle powstały pod kierunkiem instruktora, Anny Czerniak oraz wychowawczyni klasy 6c, Beaty Zimniewicz. Organizatorami konkursu byli Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie. W dwudniowych zmaganiach konkursowych wzięło udział 13 zespołów teatralnych z województwa wielkopolskiego. Sukces cieszy młodych artystów, jednak to nie nagrody i wyróżnienia są dla nich najważniejsze.

 

 

Nagrodzony spektakl „Bajka o królewiczu i kalejdoskopach” powstał w oparciu o tekst Danuty Wawiłow. W przedstawieniu zaprezentowanym  przez „Jedynaczki” widz ogląda senne marzenie dwóch sióstr pełne zjaw, czarownic, diabłów. Ciekawe obrazy plastyczne wynikają z wyobraźni i pomysłów uczniów. W przedstawieniu wykorzystano teatr cieni – przedmiotu, lalki i postaci. Za sprawą młodych aktorów z klasy 6c oglądamy dynamiczny i radosny spektakl.

Z kolei wyróżnione przedstawienie pt. „Wąż” powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej. To opowieść o nieszczęśliwym wężu, który cierpi z powodu braku nóg i rąk. By otrzymać upragnione kończyny wyrusza w drogę do wróżki, maga, zajączka wielkanocnego. Spektakl dotyczy samoakceptacji, problemu, który dotyka większości  nastolatków. Im wcześniej uda im się zaakceptować samych siebie, tym bardziej świat będzie dla nich kolorowy.

Obie grupy uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów, którzy na co dzień zajmują się animacją lalek.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz