Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kolejny sukces słupeckiej orkiestry!

Orkiestra Dęta OSP Słupca może do swojego dorobku dołożyć kolejne dwie nagrody. Muzycy odnieśli spory sukces podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” w Kozach.

W miniony weekend dźwięki instrumentów dętych opanowały Podbeskidzie. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Kozy, Bielsko Białą i gminy powiatu bielskiego XI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”. Impreza zgromadziła na estradzie orkiestry z całego kraju i nie tylko. Oprócz naszego zespołu zaprezentowały się także: Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK w Czechowicach- Dziedzicach, Orkiestra Dęta OSP w Polance Wielkiej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów, Miejska Orkiestra MODERATO Warka, Orkiestra Dęta Gminy Żytno, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzelce Wielkie oraz Orkiestra Muzycznej Szkoły w Gulbene z Łotwy.

W ramach festiwalu, w sobotę odbył się Konkurs Estradowy w Kozach oraz przemarsz ulicami Bielsko- Białej. Następnego dnia muzycy wzięli udział w konkursie musztry paradnej w Jasienicy, a zaraz potem koncertowali w Jaworze. Rywalizacja naszej orkiestry w trakcie konkursu odbyła się głównie w dwóch kategoriach: koncercie konkursowym oraz musztrze paradnej. Orkiestry oceniało jury w składzie: Orlin Bebenow- instrumentalista, dyrygent, aranżer i kompozytor, Prezes Bydgoskiego Oddziału PZChiO; płk dr Paweł Lewandowski- Inspektor Orkiestr Wojskowych oraz dr hab. Zdzisław Stolarczyk- puzonista, prof. Akademii Muzycznej w Krakowie. Jak wielokrotnie powtarzali sami oceniający,  poziom festiwalu był bardzo wysoki i ciężko było wyłonić najlepszych. Słupeccy muzycy znaleźli się jednak wysoko w rankingu i z Podbeskidzia wrócili z dwoma nagrodami -„Złotym dyplomem” za drugie miejsce w koncercie konkursowym oraz z II miejscem w mustrze paradnej.

Kapelmistrz Jan Jasiński za pośrednictwem portalu dziękuje wszystkim muzykom i mażoretkom za trud i serce włożone w festiwal i przygotowania. Szczególne podziękowania kieruje również do burmistrza Słupcy Michała Pyrzyka, starosty powiatu słupeckiego Mariusza Roga i całego Urzędu Miasta Słupcy, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *