Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kolorowe słowa

W Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie przeprowadzono etap rejonowy XXII Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Udział w nim wzięło 43 uczestników z terenu byłego województwa konińskiego.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. Zanim jednak uczestnicy pojawili się w Strzałkowie musieli przejść długą drogę eliminacji, począwszy od etapów szkolnych, przez gminne i rejonowe. W trakcie konkursu, recytujących oceniało jury w składzie: Jacek Jackowicz- aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Hanna Kubacka- Kujawińska- instruktor ds. recytacji CKiS w Koninie oraz Jolanta Przygocka- polonistka.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przeprowadziło naradę, w wyniku której wyłoniono 13 najlepszych uczestników a kolejne 11 osób otrzymało wyróżnienia. Laureaci oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez wójta gminy Strzałkowo, automatycznie zakwalifikowali się też do XV Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Plastycznego dla szkół podstawowych i gimnazjów WIERSZYDEŁKO, który odbędzie się 16 kwietnia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.

W trakcie obrad jury uczestnicy obejrzeli przedstawienia w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce. Grupa teatralna ADHD pod kierunkiem Magdaleny Sucholas przygotowała takie skecze kabaretowe jak: „Czerwony Kapturek szuka księcia’ ,”Okulary” i „Rzepka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *