Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Koncert „Gdzieś zniknęły bataliony. Pamięci Jacka Słowińskiego”

Na Skwerze Kultury przy MGOK Zagórów odbył się koncert „Gdzieś zniknęły bataliony. Pamięci Jacka Słowińskiego”.

-Zebrani mogli wysłuchać zespołu Turdi prof. Andrzeja Brzega, Honorowego Obywatela Miasta Zagórowa, Daniela Słowińskiego, nauczyciela religii, muzyki i multiinstrumentalisty, oraz Joanny Słowińskiej, nauczycielki muzyki. Gościnnie wystąpili muzycy z zespołu Grupa Zagórów Andrzej Słowiński i Jerzy Pieszak. Wydarzenie było poświęcone śp. Jackowi Słowińskiemu, członkowi Turdi, muzykowi, nauczycielowi muzyki i informatyki, który odszedł nagle 10 maja.

Artyści rok temu wydali płytę „Wieczór w Pradolinie”, cieszącą się bardzo dobrym odbiorem. Miłośnicy nadwarciańskiej przyrody i poezji śpiewanej w końcu otrzymali muzykę, która może ich przenosić, kiedy tylko zechcą, na zagórowskie łąki. Podczas koncertu pojawiły się utwory z płyty „Wieczór w Pradolinie” oraz kilka piosenek z repertuaru Krzysztofa Klenczona, Andrzeja Koryckiego i Bułata Okudżawy. Andrzej Słowiński i Jerzy Pieszak wykonali słynne „Tango zagórowskie”, „Witamy Was” oraz piosenkę autorstwa Ryszarda Słowińskiego, ojca Daniela i Jacka, „W życiu jak w bajce”.
Cały czas między utworami wspominano śp. Jacka Słowińskiego, muzyka, brata i przyjaciela, autora wielu aranżacji, m.in. gitarowych w stylu zespołu The Shadows. Włączono nawet piosenkę wykonywaną przez śp. Jacka, przez co, jak powiedział Daniel Słowiński, uczestnicy koncertu mogli się połączyć z Jackiem.

-To było wyśmienite wydarzenie muzyczne. Ciepły czerwcowy wieczór, zachodzące słońce widoczne na budynku MGOK, wietrzyk balansujący na Skwerze, wygodny leżak i piękna muzyka wykonywana przez wrażliwych i wspaniałych ludzi. Organizatorzy mieli dobry pomysł, żeby zorganizować koncert plenerowy. Było poetycko i wzruszająco. Oby więcej takich przedsięwzięć-powiedziała uczestniczka koncertu.

W wydarzeniu wzięli również udział naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz ze studentami, przyjaciele prof. Andrzeja Brzega, którzy w weekend przebywali w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie na warsztatach. Organizatorzy dziękują bardzo artystom i publiczności oraz zapraszają na kolejne wydarzenia realizowane przez MGOK Zagórów-czytamy na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów


Najnowszy komentarz
  • Brawo brawo brawo ! Było pięknie i wzruszająco. Czekam na dalszy ciąg

Dodaj komentarz