Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Koncert Orkiestry dla społeczności szkolnych Gminy Zagórów

W piątek hali widowiskowo-sportowej w Zagórowie koncert Miejska Orkiestra Dęta OSP Zagórów dla społeczności szkolnych Gminy Zagórów.

– W wydarzeniu przygotowanym w ramach projektu „Doposażenie instrumentarium Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Zagórów, czyli 5 koncertów dla mieszkańców Gminy Zagórów” i realizowanym dzięki zakupowi instrumentów przez darczyńcę Fundację Lotto im. Haliny Konopackiej (dofinansowanie w kwocie 15 tys.), wzięli udział uczniowie i nauczyciele z zagórowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz Szkół Podstawowych z Zagórowa, Trąbczyna i Łukomia. Gościem specjalnym był wiceburmistrz Gminy Zagórów Karol Błaszczak.

Kapelmistrz Robert Żurański opowiedział zebranym o instrumentach, na których grają członkowie Orkiestry oraz przedstawił sekcje muzyczne. W rolę muzyków wcielili się także przedstawiciele widowni, grając na tamburynach i marakasach. Solowe występy zaprezentowali saksofoniści Oliwia Siuda i Patryk Wielgosik. Spotkaniu towarzyszyły humor i radość z tworzenia muzyki. Kapelmistrz nie omieszkał zaprosić do współpracy przybyłych uczniów.-Od września czekamy na wasze zgłoszenia! Zagrajcie z nami w Orkiestrze! Nauczymy was grać na poszczególnych instrumentach!- zachęcał.

Dyrektor MGOK Zagórów dziękuje bardzo dyrektorom Szkoły Kostaneckich i Szkoły Podstawowej za gościnę oraz nauczycielowi Danielowi Słowińskiemu za nagłośnienie. Dziękuje również społecznościom szkół z Trąbczyna i Łukomia za przybycie oraz prezesowi Zakładu Gospodarki Komunalnej i Usług Wodnych Michałowi Królowi i pracownikom za pomoc w transporcie pulpitów i sprzętu na halę.

Zapraszamy na kolejne koncerty Orkiestry, realizowane w ramach projektu „Doposażenie instrumentarium Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Zagórów, czyli 5 koncertów dla mieszkańców Gminy Zagórów”, które odbędą się dla społeczności przedszkolnych i podopiecznych DPS Zagórów w dniu 19 czerwca. Zapraszamy ! – czytamy na stronie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *