Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Koncert „Z poezją w tle – Nic dwa razy” w Cieninie Zabornym

W piątek w sali OSP w Cieninie Zabornym odbył się koncert z poezją w tle, podczas którego wybrzmiały wiersze Wisławy Szymborskiej.

– Wisława Szymborska- polska poetka, eseistka, krytyczka, tłumaczka, felietonistka; laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini Polskiej Akademii Umiejętności, dama Orderu Orła Białego, tym roku obchodziłaby setne urodziny. Z tej okazji została patronką roku 2023.

W niezwykły nastrój wprowadziły nas wójt Grażyna Kazuś oraz sekretarz Karolina Walczak, recytując wiersze „Nic dwa razy” oraz „Chmury”, które łączy jedno – kruchość i przemijalność ludzkiego życia.

Cudowną, muzyczną podróż zapewnił nam zespół Raróg. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten czas, podczas którego zostały ukojone nasze serca i dusze, myślę że każdy z nas przeżył niesamowite emocje i choć na chwilę zatrzymał się, zanurzając w muzyce.

Oby więcej takich muzycznych przystanków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty – czytamy na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Słupca.

 

 

FOTO: Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cienine Zabornym


Brak komentarzy

Dodaj komentarz