Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Konferencja połączona z debatą społeczną

We wtorek w auli szkoły muzycznej Słupcy odbyła się konferencja połączona z debatą społeczną Wybieram Marzenia-Nie uzależnienia.

Wydarzenie było podsumowaniem projektu dla młodzieży szkół średnich. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładów specjalistów, rozstrzygnięto konkurs na spot profilaktyczny. W konferencji uczestniczył Starosta Powiatu Słupeckiego, Burmistrz Miasta Słupcy, Komendant Powiatowy Policji w Słupcy wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu, Dyrektor PSSE w Słupcy oraz Prezes PCK w Słupcy.

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem Odział w Słupcy, Starostwem Powiatowym w Słupcy, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy oraz Urzędem Miasta Słupcy przygotowała projekt dla uczniów pierwszych klas szkół średnich pn. „Wybieram marzenia – nie uzależnienia”. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano zajęcia warsztatowe z młodzieżą praz nakręcenie spotów profilaktycznych. Podsumowaniem przedsięwzięcia była konferencja połączona z debatą społeczną. Patronat honorowy nad projektem objął Starosta Powiatu Słupeckiego dr Jacek Bartkowiak, który wraz Burmistrzem Miasta Słupcy Michałem Pyrzykiem gościli na konferencji.

W czasie spotkania specjalne wykłady dla młodzieży i nauczycieli wygłosili lekarz toksykolog Eryk Matuszkiewicz oraz psychoterapeuta Piotr Pietrow.

Jednym z głównych celów projektu było zaangażowanie młodzieży w działania mające na celu zwrócenie uwagi rówieśników na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych, a także tytoniu i alkoholu. Ogłoszono konkurs na spot profilaktyczny, który rozstrzygnięto w czasie konferencji.

I miejsce zajął spot Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy, II miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie, a III miejsce Liceum Ogólnokształcącemu w Słupcy. Wyróżnienia otrzymały klasy branżowe Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.

Z okazji Mikołajek przygotowano dla wszystkich małe niespodzianki.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz