Koniec marzeń o pucharze

Po przeciętnym meczu i remisie 1:1, w konkursie rzutów karnych swoim rywalom z Koła 4:5 ulegli seniorzy SKP Słupca. Tym samym już na etapie 1/4 finału pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski KOZPN.

Do Słupcy przyjechała prezentująca w rozgrywkach ligowych podobną formę co miejscowi Olimpia Koło, która z dorobkiem pięciu punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Od początku spotkania było widać, że jest to raczej mecz zespołów, które będą biły się o utrzymanie, a nie czołowe lokaty w lidze. Pierwsze minuty przyniosły nieznaczną przewagę słupczan, którzy dwukrotnie mogli pokonać bramkarza gości po strzałach głową. W 7 minucie w bramkę nie trafił jednak Jacek Mikołajczyk, a w 12 po uderzeniu Sebastiana Jasiak piłka spadła na poprzeczce. Goście próbowali raczej gry długą piłką oraz straszyli miejscowych niecelnymi i często nieprzygotowanymi strzałami z dystansu. Kilka minut później w dobrej sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcin Wziętek, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany. W 36 minucie po jednym z uderzeń głową Koła piłka minimalnie minęła z kolei bramkę Sebastiana Wyszpolskiego. Dwie minuty później po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i strzale głową niepilnowanego w polu karnym rywala słupecki bramkarz był już bezsilny i zrobiło się 0:1. Pięć minut później słupczanie przeprowadzili jedną z nielicznych udanych akcji w pierwszej połowie meczu. Piłkę na skrzydle rozegrał Norbert Lorencki, dośrodkował ją Sebastian Jasiak, a po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafił Marcin Wziętek. Choć goście próbowali jeszcze wybijać futbolówkę z linii bramkowej sędzia zdecydował, że bramka należy się SKP. Pierwsza połowa minęła jednak pod znakiem nudnej, powolnej i niezdecydowanej gry obu drużyn przypominającej raczej potyczki drużyn z dużo niższych klas rozgrywkowych.

W przerwie trener Wojciech Henke na boisko w miejsce Patryka Krawca i Marcina Wziętka wprowadził Michała Walerczyka i Piotra Witowskiego. Słupecki skrzydłowy już kilka minut po wznowieniu gry znalazł się w stuprocentowej sytuacji, jednak posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Z kolei w 54 minucie po jednym z kontrataków gości SKP uratował Wyszpolski. Pięć minut później kolejną sytuację sam na sam zmarnował Witowski, który dwukrotnie strzelił wprost w bramkarza rywali. Słupczanie próbowali, ale niewiele z ich chęci wynikało. W 69 minucie indywidualną akcją popisał się Michał Lorencki, który jednak po ograniu dwóch rywali strzelił zbyt lekko. Dobrze, ale niecelnie strzałem zza szesnastki przeciwników próbował zaskoczyć także Adrian Nadgrodkiewicz. Mecz zakończył się remisem i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Do siatki rywali trafiali kolejno Norbert Lorencki, Daniel Bednarowicz i Jacek Mikołajczyk. Bliski obrony rzutów karnych rywali był Sebastian Wyszpolski, jednak wobec dokładnych strzałów graczy z Koła ta sztuka mu się nie udała. Niestety swoją próbą zmarnował Sebastian Jasiak, który posłał piłkę obok bramki i to Olimpia cieszyła się ze zwycięstwa. W półfinale nasi rywale zmierzą się z Górnikiem Konin.

SKP Słupa-Olimpia Koło 1:1 (1:1) ( r.k. 3:5)
Hetman Orchowo-LKS Ślesin 2:4 (0:2)

Półfinały (wiosna 2016)
Olimpia Koło-Górnik Konin
Tulisia Tuliszków-LKS Ślesin

SKP: Sebastian Wyszpolski, Sebastian Jasiak, Daniel Bednarowicz, Patryk Krawiec, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Wojciech Drozd, Norbert Lorencki, Marcin Wziętek (bramka 41’), Jakub Jóźwiak, Tomasz Jarecki

Rezerwowi: Maciej Przygoda, Adrian Miara, Tomasz Rosiński, Michał Walerczyk (46’ Krawiec), Piotr Witowski (46’ Wzietek), Adrian Nadgrodkiewicz (60’ Głowala), Michał Lorencki (60’ Jarecki)