Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Konkurs na dyrektora szpitala unieważniony

Jeszcze przez jakiś czas nie poznamy nazwiska nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

Jak wiecie z naszego portalu do ogłoszonego przez Starostwo konkursu stanęły trzy osoby. Byli Piotr Czerwiński-Mazur Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych w słupeckim szpitalu, Adam Jasiński były wiceprezes Szpitala Powiatowego we Wrześni oraz Michał Ogrodowicz, były dyrektor Szpitala w Gnieźnie.

Dziś postępowanie konkursowe zostało unieważnione i trzeba będzie rozpocząć procedurę od nowa.

-Zarząd Powiatu Słupeckiego podczas dzisiejszego (30.03.) posiedzenia wysłuchał informacji Pana Rafała Spachacza, p.o. dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy, dotyczącej zabezpieczenia placówki w środki materialne, a także dotyczącej kwestii organizacyjnych oraz obsługi pacjentów w trzeciej fali pandemii.

Decyzją wojewody wielkopolskiego z dnia 17 marca, po raz kolejny, zwiększona została w szpitalu liczba łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 (do 169) oraz łóżek do prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej (do 7). Ponadto do odwołania placówka ma obowiązek zabezpieczenia łóżek w zakresie ginekologii i neonatologii dla pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem.

Wobec tak wyjątkowych warunków pracy i trudnej do przewidzenia dynamiki zakażeń, Zarząd Powiatu Słupeckiego uznał, że należy podjąć natychmiastowe działania w sprawie odwołania konkursu na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Słupcy. Kolejny konkurs zostanie ogłoszony w terminie 2 miesięcy, jeśli warunki związane z pandemią na to pozwolą- czytamy w komunikacie na stornie Starostwa.


Najnowsze komentarze
  • podjęcie natychmiastowych działań ma niewątpliwie drugie dno skoro potrzebowali na te niby natychmiastowe działania aż dwa tygodnie 🤑🤑🤑🤑

  • Kiedy ogłaszali w lutym konkurs, to w szpitalu było bodajże 150 łóżek covidowych. Kiedy konkurs unieważniaja – ma być 169. Po co więc konkurs ogłaszali? 19 łóżek ma być czynnikiem decydującym o unieważnieniu konkursu? Na co liczyli w lutym? Na to, że sytuacja będzie bardziej przewidywalna i wirus będzie w odwrocie? Unieważnienie niewątpliwie ma drugie dno.

  • Czy to uczniowie ,,soku z buraka”?Nie macie wiedzy przestancie szukać dna.Zastanówcie się jaka jest obecnie sytuacja .Ja bardzo dziękuje PERSONELOWI MEDYCZNEMU za ich oddanie.

  • Drugie dno?…. wniosek jednego z kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala… wniosek o stwierdzenie nieważności postępowania konkursowego… zarzutów wiele… Uciekli do przodu państwo z zarządu… Mieli się przyznać, że postępowanie było obarczone wadliwością?… Odwołali konkurs ze względu na decyzję wojewody o zwiększeniu ilości łóżek covidowych… Odwołanie konkursu dało im furtkę, żeby uznać wniosek lekarza Czerwińskiego Mazura za bezprzedmiotowy i w ogóle wniosku nie rozpoznali.

Dodaj komentarz