Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Konkurs na stanowisko dyrektora LO nierozstrzygnięty

Starostwo Powiatowe w Słupcy informuje, że konkurs na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy nie został rozstrzygnięty.

-Dziś odbyło się posiedzenie komisji konkursowej. Po otwarciu aplikacji okazało się, że obie kandydatki nie dopełniły formalności – a konkretnie – w złożonej dokumentacji brakowało wymaganych oświadczeń.

Temat dalszego losu stanowiska dyrektora LO trafi pod obrady zarządu powiatu w najbliższym czasie- czytamy na stronie Starostwa.


Najnowsze komentarze
  • Dwie kandydatki z wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem pracy niepotrafiące przeczytać ze zrozumieniem ogłoszenia o konkursie i wymaganych dokumentach. Jeżeli jako nauczycielki mają takie samo podejście do swoich obowiązków, to nie dziwny się, że młodzież ucieka do szkół średnich poza powiat.

    • Najpierw Anonim powinien poczytac te rozporzàdzenia, ktore zawierajà tyle zawiĺych sformuĺowañ, ze ĺatwo o innà interpretacjè, niz autor zaĺoźyĺ. Podobnie jest z wieloma innymi tekstami prawnymi. Potem dopiero mozna krytykowac .

      • Jeżeli ktoś decyduje się na start w konkursie na dyrektora, to mając problemy z rozłożeniem na czynniki pierwsze rzekomych zawiłych sformułowań mógł skorzystać z pomocy prawnej. Chociażby tej w starostwie. Obydwie panie są pracownikami szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat i na dyrektora takiej szkoły kandydowały. Nie myślę, że nie otrzymałyby porady prawnej. A nawet gdyby, to czasami trzeba ponieść koszty i się nie kompromitować. Gdyby przyjąć za trafne twoje argumenty, to można przez rok nie rozstrzygnąć konkursu, bo każdy kandydat nie ogarnie zawiłych sformułowań prawnych. Będąc dyrektorem też trzeba mierzyć się czasami z zawiłymi sformułowaniami prawnymi.

  • Pani Urszula Radosiewicz jest wspaniałym nauczycielem i zastępcą dyrektora szkoły. Niezwykle kompetentna, kreatywna, wymagająca od siebie i innych. To będzie właściwy człowiek na właściwym stanowisku. Szkoda, że prawo góruje nad jakością nauczania i zarządzania liceum w Słupcy. No cóż, zawiłości prawne zdominowały nasze życie w każdej dziedzinie…
    Trzymamy za Panią kciuki Pani profesor!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Oczywiście, skoro kandydat na dyrektora ma już problemy ze skompletowaniem dokumentów, to niech sam sobie odpowie czy dałby sobie radę później? Na pewno sprawdzali te dokumenty zaprzyjaźnieni pomocnicy, no ale cóż…

Dodaj komentarz