Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Konopnickiej do remontu? Jest interpelacja w tej sprawie.

Interpelację dotyczącą remontu ulicy Marii Konopnickiej złożył radny Miasta Słupcy, Krzysztof Wyszyński.

– Mieszkańcy tej ulicy, są świadkami codziennych problemów, jakie niesie ze sobą jej obecny stan. Nawierzchnia ulicy jest w wielu miejscach uszkodzona, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Dodatkowo, chodniki są w złym stanie technicznym, co utrudnia poruszanie się osobom starszym, rodzicom z wózkami oraz dzieciom.

Obecny stan drzew przy ulicy Marii Konopnickiej również budzi obawy, ich korzenie niszczą chodniki. Ponadto, niektóre drzewa są zbyt duże jak na swoje obecne otoczenie, co prowadzi do problemów związanych z ich pielęgnacją i bezpieczeństwem.

Podczas rozmowy z mieszkańcami zwrócono mi również uwagę na problem nadmiernej prędkości, z jaką poruszają się niektóre pojazdy po ulicy Marii Konopnickiej. Stwarza to ryzyko wypadków, szczególnie w pobliżu miejsc, gdzie przebywają dzieci.

Proponuję przeprowadzenie kompleksowego remontu ulicy Marii Konopnickiej, który obejmie naprawę nawierzchni ulicy oraz renowację chodników, włącznie z naprawą nierówności.

Dofinansowanie na powyższy remont możemy uzyskać ze środków europejskich a konkretnie z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR) lub Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) – czytamy w interpelacji.

4 odpowiedzi

  1. Panie radny, problem nadmiernej prędkości to się zgłasza na policję. Dlaczego pan tego nie zrobi? Nie chce pan być kapusiem, więc wszystko wrzucił pan do jednego worka zwanego interpelacją.

  2. Bardzo dobrze, że radny widzi problem, słucha swoich wyborców i porusza problem na forum Rady Miasta. Po to został wybrany.

  3. Ulice, kosze… Pozorowanie aktywności radnego… A gdzie działania na rzecz rozwoju gospodarczego miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *