Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Konspol jednak w Kotuni?

Niebawem zapadnie decyzja w sprawie budowy nowej ubojni firmy Konspol. Firma jest już niemal pewna, że powstanie on w gminie Słupca w miejscowości Kotunia.

O takiej inwestycji mówiło się już jakiś czas temu. W połowie grudnia odbyły się konsultacje z mieszkańcami miejscowości dotyczące budowy zakładu w tym miejscu. Zdania były podzielone. Niektórzy opowiadali się za, inni byli przeciwni. Część mieszkańców najbardziej obawia się nieprzyjemnego zapachu, podobnego jak ten obecny w Słupcy. Na spotkaniu przedstawiciele Konspolu przekonywali, że jest on związany z zakładem utylizacji, którego budowa nie jest planowana w nowej lokalizacji. Firma jest już prawie zdecydowana i prawdopodobnie inwestycja powstanie właśnie w Kotuni. Na ostatniej sesji Rady Gminy informowała o tym wójt Grażyna Kazuś. -Krótko zanim się tutaj pojawiliśmy razem z moim zastępca i panią sekretarz odbyliśmy spotkanie z przedstawicielami firmy Konspol, czyli z panem dyrektorem Wylegałą i Kominkiewiczem. Pytaliśmy, czy jest już jakakolwiek decyzja odnośnie wybudowania nowego zakładu firmy na terenie Kotuni. Odpowiedź zabrzmiała raczej tak i w tym kierunku będą szli. Przed nimi jeszcze wiele pracy, wiele uzgodnień. Mówią raczej tak i ja powtarzam to zdanie-mówiła wójt. Budowa  nowej ubojni planowana jest na przełomie lat 2017-2018. W nowym zakładzie pracę miałoby znaleźć około 400 osób. Część z nich przeniesiona zostałaby ze w Słupcy.


Najnowsze komentarze
  • Kołchoz nr. 2 będą budować. Super że praca dla 400 ludzi tylko na jakich zasadach? Kolejne umowy śmieciowe? Wyzysk za który mamy być wdzięczni. Na nasze miejsce jest przecież 3 chętnych!

    • TAK – to absolutna prawda – nie podoba się najniższa krajowa to jest kilku chętnych na twoje miejsce – mam nadzieję,że w końcu tych „głupich” zabraknie i zaczną szanować pracowników

Dodaj komentarz