Kontrole trzeźwości nad Jeziorem Powidzkim

Wraz z trwającym sezonem wakacyjnym, Jezioro Powidzkie – jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w regionie – przyciąga tłumy turystów. Niestety, nie brakuje również osób, które lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodzie.

W odpowiedzi na rosnącą liczbę użytkowników sprzętu wodnego, Policjanci Posterunku Policji w Powidzu oraz Policjanci z Komisariatu Wodnego w Poznaniu wraz z OSP Roztoka w trakcie trwającego długiego weekendu sierpniowego prowadzili regularne kontrole trzeźwości osób korzystających z łodzi czy sprzętu wodnego.

Funkcjonariusze patrolowali  nie tylko taflę jeziora, ale również jego brzegi i przystanie. W weekendy oraz dni o dużym natężeniu turystycznym działania są intensyfikowane.

Celem jest zapobieganie tragediom, woda to nie miejsce na brawurę i alkohol. Prowadzenie łodzi pod wpływem to śmiertelne zagrożenie nie tylko dla sternika, ale też dla innych wypoczywających.

Policja apeluje do turystów i mieszkańców korzystających z uroków nie tylko Jeziora Powidzkiego: „Jeśli pijesz – nie płyń. Jeśli prowadzisz – bądź odpowiedzialny. Wakacje mają być czasem radości, nie tragedii.”

 

TEKST/FOTO: KPP Słupca

3 odpowiedzi

  1. I jeszcze kontrolę trzeźwości na wyjazdach z turystycznych miejsc nad jeziorem były się przydały w niedzielne popołudnie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *