Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kosmiczne zakończenie roku

„Lato czeka – kosmiczne wakacje” – pod takim hasłem dzieci uczęszczające na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka  w SOSW w Słupcy podsumowały rok szkolny 2015/2016.

W ostatnich miesiącach na zajęcia do Specjalnego Ośrodka uczęszczała rekordowa liczba dzieci, bo aż 41. Większość z nich spędzała z terapeutami dwie godziny tygodniowo. – Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to forma pomocy dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom zagrożonym niepełnosprawnością oraz ich rodzinom. Celem tych zajęć jest pobudzenie psychologicznego i społecznego rozwoju dziecka oraz jego nauczanie – mówiła Sylwia Wiatrowska, która od września znów zaprasza wszystkich zaniepokojonych rodziców na konsultacje do SOWS. – Służymy pomocą – kontynuowała.

Podczas ostatniego przed wakacjami spotkania, dzieci wspólnie z rodzicami zostali zaproszeni do wzięcia udziału w zajęciach Metodą Weroniki Sherborne oraz metodą zaczerpniętą z Pedagogiki Marii Montessori. Terapeuci zabrali dzieci w podróż kosmiczną, odwiedzając wszystkie planety. Na każdej stacji  czekała na nie niespodzianka charakteryzująca daną planetę. – Najlepszą formą na podsumowanie całorocznej pracy są zabawy  integracyjne,  które odprężają, relaksują, wprowadzają w dobry nastrój i życzliwą atmosferę. Zapewniają bezpieczeństwo w grupie, gwarantują poczucie tożsamości z grupą, uczą efektywnej komunikacji, uczą twórczego myślenia i współpracy. Dostarczają świetnej zabawy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym – mówiła terapeutka, Sylwia Wiatrowska. Na zakończenie podopieczni otrzymali dyplomy za udział w zajęciach oraz drobne upominki.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz