Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kradli w Zagórowie. Kolejni włamywacze w rękach policjantów.

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie ustalili i zatrzymali troje sprawców odpowiedzialnych za włamanie do magazynu jednego ze sklepów na terenie Zagórowa. Grozi im do 10 lat więzienia. O ich losie zdecyduje Sąd.

Do przestępstwa doszło na początku kwietnia br. Sprawcy pod osłoną nocy włamali się do wiaty, w której były magazynowane towary jednego z zagórowskich marketów i ukradli produkty spożywcze oraz napoje alkoholowe.

Ustaleniem okoliczności zdarzenia zajęli się policjanci z miejscowego posterunku. Dzięki ich zaangażowaniu wytypowano sprawców. Okazali się nimi 41-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 24 i 19 lat z Powiatu Pleszewskiego.

Do ich zatrzymania doszło 14 maja. W tracie przeszukań pomieszczeń należących do zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży. Sprawcy przyznali się do zarzucanego im czynu.

Teraz śledczy sprawdzają, czy grupa ta mogła dokonać się jeszcze innych przestępstw. Prokurator oddał podejrzanych pod dozór Policji do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy w Sądzie.

 

TESKT/FOTO: KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *