Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Krok od triumfu

Reprezentująca nasz powiat drużyna z Cienina Zabornego zajęła drugie miejsce w finale wojewódzkim turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku w kategorii U-12. Triumf był naprawdę blisko. Młodsza ekipa również poradziła sobie bardzo dobrze.

Ekipa pod wodzą Tomasza Zastawy i Pawła Barańskiego na finał województwa wybrała się do Śremu. W całej rywalizacji brało udział 36 zespołów. Nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze. W meczach grupowych nie tracąc ani jednej bramki rozbili Szamotuły 5:0, Koźminek, 6:0, a także Piłę 5:0. W ćwierćfinale również rozgromili drużynę z Konin 4:0. O awans do meczu finałowego zawodnicy z Cienina stoczyli dramatyczny bój z Kępnem.

W spotkaniu padł remis 2:2 i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które nasi zawodnicy wygrali 3:2. Dopiero w finale napotkali oni godnego przeciwnika. Okazała się nim drużyna gospodarzy, czyli Śrem. W meczu nie brakowało dramaturgii, ponieważ kontuzji nabawił się Kacper Kusiołek, a między słupkami musiał zastąpić go etatowy obrońca Hubert Grzeszczak. Niestety po heroicznej walce Cienin uległ swoim rywalom 2:0 zajmując tym samym drugie miejsce i zostając w-ce mistrzem województwa Wielkopolskiego.

Warto dodać iż dużą atrakcją tego piłkarskiego święta była obecność Damiana Łukasika, piłkarza grającego w przeszłości w Lechu Poznań, a także Grzegorza Rasiaka piłkarza Warty Poznań oraz trenera reprezentacji Polski U-21 w piłce nożnej Marcina Dorny , z którym wszyscy mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzień wcześniej również w Śremie rywalizowały zespoły w kategorii U-10. W turnieju tym wystąpili 10- latkowie z Cienina Zabornego którzy prowadzeni przez Artura Kuchowicza, zajęli miejsca V-VIII.

Tak występ naszych zespołów w turnieju ocenił trener Tomasz Zastawa

 

 

Skład drużyny: Kacper Kusiołek, Jakub Ciesielski, Hubert Grzeszczak, Bartosz Gruszczyński, Oskar Gurgul, Emanuel Mikołajczyk, Adrian Ratajczak, Oliwier Budny, Hubert Szaufer, Mateusz Sobczak, Szymon Nowak, Dominik Rybarczyk.

Turniej U-12

Faza Grupowa
Cienin Zaborny – SP1 Szamotuły 5:0
Cienin Zaborny – Koźminek 6:0
Cienin Zaborny – SP1 Piła 5:0

Ćwierćfinał
Cienin Zaborny – SP15 Konin 4:0

Półfinał
Cienin Zaborny – MUKS Kępno 2:2 karne 3:2

Finał
Cienin Zaborny – UKS Śrem 0:2

Bramki w turnieju strzelali: Mateusz Sobczak – 6, Emanuel Mikołajczyk – 6, Adrian Ratajczyk – 5, Oliwier Budny – 3, Hubert Grzeszczak-1, Dominik Rybarczyk-1

Turniej U-10

Faza grupowa
Cienin Zaborny – Gostynin 4:0
Cienin Zaborny – Pawłowice 3:2
Cienin Zaborny – Jarocin 4:1
Faza grupowa ćwierćfinałowa
Cienin Zaborny – Ostrowo Wlkp 0:3
Cienin Zaborny – Gniezno 5:0

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *