Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Królowa polskiego kryminału w Zagórowie

Katarzyna Bonda odwiedziła Zagórów. Popularna pisarka spotkała się wczoraj z mieszkańcami w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury.

Urodzona w 1977 roku w Hajnówce Katarzyna Bonda jest polską dziennikarką, scenarzystką, a przede wszystkim autorką bestsellerowych powieści kryminalnych. Do polskiego kryminału wprowadziła jako pierwsza postać profilera – policyjnego psychologa Huberta Meyera, którego losy śledzić możemy w powieściach: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią” i „Florystce”. Jest również autorką książek dokumentalnych „Zbrodnia niedoskonała” i „Polskie morderczynie”.

Do Zagórowa pisarka przyjechała na zaproszenie miejscowej biblioteki. Była to jej pierwsza wizyta w tym mieście. – Jadąc tutaj spodziewałam się małej, kameralnej sali z paprotką i wzorzystą firanką. Kiedy jednak zobaczyłam, że jest to nowoczesna sala kinowa, wypełniona ludźmi, pomyślałam, że kultura w Polsce dobrze stoi. Jestem pozytywnie zaskoczona i bardzo mi się tutaj podoba – przyznała. Podczas spotkania, oprócz wysłuchania rozmowy z pisarką, można było również zakupić książki jej autorstwa lub uzyskać podpis na przyniesionych własnych egzemplarzach. Chętnych nie brakowało i po autograf szybko ustawiła się spora kolejka czytelników.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz