Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Krwawe sceny w gimnazjum

Szkolna łazienka, a na podłodze, w kałuży krwi dziewczyna z podciętymi żyłami i raną kłutą nogi – takie sceny można było zobaczyć dzisiaj w strzałkowskim gimnazjum. Na szczęście to tylko jedno z zadań, z którym musieli poradzić sobie uczestnicy II Mistrzostw Powiatu w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło sześć zespołów z: Powidza, Orchowa, Kowalewa Opactwa, Trąbczyna, Drążnej i Strzałkowa. Wszyscy uczestnicy najpierw napisali test na temat udzielania pierwszej pomocy, a następnie każda drużyna miała do wykonania 7 zadań medycznych i jedno sprawnościowe. Młodzi ratownicy musieli udzielić pomocy w takich sytuacjach jak krwotok, upadek ze schodów, poparzenie, czy zawał serca. Wszystko było dokładnie zaplanowane i przygotowane tak, aby możliwie jak najbardziej przypominało realne sytuacje. W rolach poszkodowanych wystąpili studenci Uniwersytetu Medycznego z Poznania, który niejednokrotnie nie ułatwiali zadania gimnazjalistom.

Marek Dąbrowski, ratownik medyczny i prezes Stowarzyszenia „Ratujmy Życie”

 

 

Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Opactwie, którzy obronili tym samym tytuł zdobyty przed rokiem. Gimnazjaliści wraz z ich opiekunem, Tomaszem Zastawą nie kryli radości z wygranej.

Nikola Tylman, uczennica Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Opactwie

 

 

Na drugim miejscu uplasował się zespół z Publicznego Gimnazjum w Trąbczynie, a na trzecim gospodarze, czyli Strzałkowo.

Niestety, ze względu na złe warunki pogodowe organizatorzy musieli zrezygnować z pokazu ratownictwa podczas pożaru, przygotowanego przez strażaków.

Organizatorami Mistrzostw Powiatu w zakresie udzielania pierwszej pomocy byli: Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie wraz z Radą Rodziców oraz Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych i Zdarzeń Losowych „Ratujmy Życie”. Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta słupecki, Mariusz Roga i wójt gminy Strzałkowo, Dariusz Grzywiński.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *