Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kryształowa Gwiazda dla policjanta z KPP w Słupcy

Wyjątkowe wyróżnienie odebrał w piątek dzielnicowy Gminy Ostrowite, Kamil Nowak.

Uroczysta gala zorganizowana została w Trzebawiu. – Kryształowa Gwiazda to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania.

Ta prestiżowa nagroda, wręczana policjantom z Wielkopolski, jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią, często narażając siebie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka – czytamy na stronie Wielkopolskiej Policji.

Policjant z KPP w Słupcy swoją nagrodę odebrał za swoją pracę w Oddziale Prewencji w Poznaniu. – Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz policjant z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy – 31 sierpnia 2023 roku w trakcie służby na terenie dworca PKP Poznań Główny, na peronie 8 zauważyli mężczyznę, który leżał w nienaturalny sposób na ławce.

Po sprawdzeniu funkcji życiowych okazało się, że mężczyzna nie oddycha, nie reaguje na bodźce zewnętrzne i nie ma wyczuwalnego tętna. Mundurowi natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

W trakcie podjętych przez policjantów czynności ratunkowych udało się przywrócić u mężczyzny funkcje życiowe – czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

 

FOTO: KWP Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *