Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ksiądz Dziel na Woodstocku

Były słupecki proboszcz, ks. Jacek Dziel był ewangelizatorem na tegorocznym Przystanku Jezus, odbywającym się podczas festiwalu Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Ks. Jacek Dziel był proboszczem parafii pw. św. Leonarda w Słupcy w latach 2011 – 2013 . Następnie został mianowany proboszczem i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach, gdzie do dziś sprawuje obie te funkcje. W ubiegłym roku znalazł się w gronie tysiąca kapłanów z całego świata, których Papież Franciszek ustanowił Misjonarzami Miłosierdzia.

W ostatni weekend ks. Jacek Dziel zyskał kolejne bardzo ciekawe doświadczenie. Został jednym z ewangelizatorów na Przystanku Jezus, który od lat odbywa się w tym samym czasie w bezpośrednim sąsiedztwie Przystanku Woodstock. Wspólnie z innymi księżmi, zakonnicami i misjonarzami towarzyszył młodym ludziom podczas sakramentu spowiedzi i rozmów, często bardzo trudnych.

O swojej nietypowej posłudze opowiedział na łamach portalu www.deon.pl (przeczytaj TUTAJ) oraz w programie Między Ziemią a Niebem emitowanym w TVP1.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz