Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ksiądz Jan został proboszczem

Były słupecki wikariusz, ksiądz Jan Kwiatkowski został proboszczem. Od lipca obejmie parafię w Długiej Goślinie.   

Ks. Jan Kwiatkowski pełnił posługę w Słupcy przez sześć lat. Był bardzo popularnym i cenionym kapłanem. Podczas swojego pobytu w parafii św. Wawrzyńca zainicjował wiele różnego rodzaju działań, m.in. Noc Świętych, czy Wigilię uroczystości św. Wawrzyńca. 22 października, ksiądz Jan Kwiatkowski odebrał dekret o przeniesieniu do parafii Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Nie zagrzał tam jednak długo miejsca. Wczoraj Prymas mianował go proboszczem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, również w parafiach powiatu słupeckiego szykują się spore zmiany personalne. Nowi księża pojawią się w Słupcy, Powidzu i Zagórowie.

Najwięcej zmian czeka słupecką parafię farną. Ksiądz Tadeusz Bachorz został przeniesiony do parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, a ks. Grzegorz Woliński pełnić będzie teraz swoją posługę w parafii pw. Wniebowzięcia MNP w Trzemesznie. Na ich miejsce w Słupcy pojawią się ks. Przemysław Kubacz i ks. Krzysztof Szkopek. Z Powidzem żegna się z kolei ks. Maciej Łakomiak, który został przeniesiony do parafii bł. Michała Kozala w Janikowie. Do parafii św. Mikołaja w Powidzu przyjdzie za to ks. Rafał Bachora, były wikariusz w Strzałkowie. Ostatnia zmiana dotyczy parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie, z którą żegna się ks. Artur Kazecki. Jego miejsce zajmie ks. Dawid Witkowski przeniesiony z parafii pw. św. Marcina w Żninie. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 lipca.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz