Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kto chce Zenka na Dniach Strzałkowa?

Coraz większa liczba internautów chce by gwiazdą tegorocznych Dni Strzałkowa był zespół Akcent. Społeczna inicjatywa może zakończyć się sukcesem, tym bardziej, że władze gminy otwarte są na propozycje.

Pod koniec ubiegłego roku na portalu Facebook pojawił się tajemniczy profil pn. „Chcemy Zenka na Dniach Strzałkowa”. Tytułowy Zenek to Zenon Martyniuk, lider discopolowego zespołu Akcent, znanego z takich przebojów jak „Zycie to są chwile”, „Dziewczyna z clubu disco”, czy „Przez twe oczy zielone”, o którym głośno zrobiło się po awansie polskich piłkarzy na Euro 2016. Tuż po ostatnim meczu z Irlandią, wielką popularnością cieszyły się nagrania z szatni, na których zawodnicy Adama Nawałki świętują, bawiąc się właśnie przy hicie Martyniuka.

Profil został założony dokładnie 30 grudnia i z dnia na dzień wzbudzał coraz większe zainteresowanie. W niespełna tydzień zebrał ponad tysiąc „lajków”. Jak się okazało, jego pomysłodawcą i autorem jest jeden z mieszkańców Strzałkowa, który przynajmniej na razie chce pozostać anonimowy. Poprzez portal udało nam się jednak nawiązać
z nim kontakt i opowiedział nam, skąd wziął się ten nietypowy pomysł. – Mam siostrę we Wrześni i przy świątecznym stole wywiązała się rozmowa o Dniach Strzałkowa i o tym, kto mógłby na nich zagrać. Z tego co się dowiedziałem, we Wrześni to mieszkańcy sami proponują jaka gwiazda ma wystąpić, zbierają podpisy i w ten sposób mają tego kogo chcą. Postanowiłem spróbować, czy u nas też jest to możliwe i założyłem ten profil – mówi. Z wyborem artysty od początku nie było problemu. – Myślę, że Zenka Martyniuka zna i słucha prawie każdy, bez względu na płeć, wiek i zainteresowania. Zanim założyłem profil pytałem też znajomych kogo widzieliby na Dniach Strzałkowa i sporo osób potwierdziło mój typ. Liczyłem, że facebookowa akcja może się spodobać, ale nie sądziłem, że zainteresowanie będzie tak duże – dodaje.

Obecnie profil „Chcemy Zenka na Dniach Strzałkowa” ma na swoim koncie około 1350 „lajków”. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę tak krótki czas. Postanowiliśmy więc zapytać wójta Dariusza Grzywińskiego co sądzi o tej nietypowej inicjatywie. Włodarz gminy przyznał, że każdy oddolny pomysł mobilizujący do działania społeczeństwo, zasługuje na uwagę. – Cieszę się, że ludzie podejmują takie próby, bo jest to objaw naszej lokalnej demokracji. Sprawdza się to doskonale teraz w kontekście zmian nazw ulic, gdzie mieszkańcy sami mogą zdecydować przy jakich ulicach będą mieszkać, dlaczego więc nie spróbować takiego rozwiązania i w tym przypadku – tłumaczy. Wójt zapewnił, że jeśli do Urzędu Gminy wpłynie konkretny wniosek, choćby drogą mailową, na pewno zostanie przeanalizowany.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz