Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kto dzwonił ? Piotr Sochan pracuje nad tym rozwiązaniem dzięki aplikacji

Nieznane numery, które próbują się z nami skontaktować to istna plaga w dzisiejszych czasach. Wszystko dlatego, że wiele firm próbuje w ten właśnie sposób znaleźć nowych klientów, więc kontaktuje się z potencjalnymi osobami.

Jednak nie każde połączenie od nieznanego numeru to telemarketer lub handlowiec, zdarza się, że również oszuści próbują w ten sposób znaleźć swoje ofiary. Jak więc sprawdzić kto dzwonił bez narażania się na niebezpieczeństwo lub stratę czasu? Sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy!

 

Jak sprawdzić kto dzwonił? Piotr Sochan tworzy kolejny projekt czyli aplikacja Infonumer

Nie wszyscy wiedzą, że istnieją rozwiązania, dzięki którym możemy sprawdzić kto dzwonił bez konieczności odbierania połączenia czy oddzwaniania na nieznany numer. Jednym z takich rozwiązań są serwisy internetowe, które przeznaczone są właśnie do sprawdzania numerów. Są one ogólnodostępne, więc każdy może z nich skorzystać w dowolnym momencie. Co więcej, bardzo łatwo je znaleźć. Wystarczy wpisać w przeglądarce np. „kto dzwonił” lub nazwę konkretnego serwisu, aby znaleźć odpowiednią stronę. Warto jednak pamiętać, że od tego taki serwis wybierzemy zależy jakość usługi. Dlatego wybierajmy zaufane strony, takie jak np. https://infonumer.pl. W ten sposób możemy uniknąć fałszywych serwisów, które przedstawiają nieprawdziwe informacje. Jeśli już znajdziemy dobry serwis, z którego będziemy korzystać, to wystarczy wpisać numer, który chcemy sprawdzić. Należy wpisać kombinację cyfr w przeznaczonym do tego miejscu, zwykle jest to odpowiednio oznaczone pole, które znajduje się w centralnej lub górnej części strony. Po poprawnym wykonaniu wszystkich kroków uzyskujemy dostęp do informacji, które oferuje strona. W każdym serwisie mogą to być różne informacje, ale najczęściej są to takie rzeczy jak np. opinie internautów, zagrożenie związane z numerem czy częstotliwość wyszukiwania numeru. Każda z tych informacji jest niezwykle przydatna i może ułatwić podjęcie decyzji o dalszych krokach.

 

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery?

 

Sprawdzenie nieznanego numeru zajmuje tylko chwilę, a może przynieść wiele pozytywnych skutków. Warto sprawdzać każdy nieznany numer, który podejmował próbę kontaktu z nami. Należy to robić dla własnego bezpieczeństwa i spokoju. Wszystko dlatego, że w łatwy sposób możemy przefiltrować osoby, które będą się z nami kontaktować. W ten sposób łatwo wyeliminować niechciane osoby, a co za tym idzie również połączenia od nich.

 

Jak zapobiec niechcianym połączeniom?

Istnieje kilka rozwiązań, które w pewnym stopniu mogą zminimalizować ilość niechcianych połączeń. Jednym z nich jest blokada wszystkich lub wybranych numerów, co uniemożliwi dalszy kontakt. Innym, ale również skutecznym rozwiązaniem jest wycofanie zgód marketingowych, które również wpływają na otrzymywanie połączeń z nieznanych numerów. Wszystko dlatego, że nasz numer jest często w ten sposób udostępniany innym firmom. Jest jeszcze kilka innych rozwiązań, jednak te uważamy za najskuteczniejsze.

 

*Artykuł sponsorowany