Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kto sponsoruje Igę Świątek?

Iga Świątek, słusznie oceniana jako najlepsza sportsmenka w Polsce to osoba, która swoimi wygranymi w turniejach Wielkiego Szlema wywróciła świat tenisa do góry nogami. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele marek pragnie współpracować z najlepszą tenisistką świata. Kto sponsoruje Igę Świątek?

 

Najważniejsi sponsorzy Igi Świątek

Wydawać by się mogło, że Iga Świątek to tenisistka, która przynosi chlubę naszemu państwu już od wielu lat. Jeśli jednak zagłębimy się w historię jej triumfów, szybko zdamy sobie sprawę z tego, że prawdziwe sukcesy przyszły dopiero w 2020 roku. To wtedy zwycięstwo w turnieju Roland Garros, jednym z najbardziej znanych turniejów WTA przyniósł pierwsze konkretne oferty sponsorskie.

2020 rok to moment, w którym Iga Świątek podpisała długoterminową umowę ze znaną firmą ubezpieczeniową PZU. Współpraca sponsorska z gigantem ubezpieczeń trwa aż do dzisiaj, co może świadczyć o doskonałych warunkach, jakie zapewniają sobie w tej umowie obie strony. To jednak niejedyny duży sponsor, który postanowił wesprzeć polską tenisistkę. Xiaomi – chiński gigant elektroniczny przez dwa lata zapewniał doskonałe warunki sponsorskie, jednak umowa nie została przedłużona na kolejny okres. Od dawna jednak Rolex – znana firma produkująca zegarki klasy premium i kojarzona ze światem tenisa również postanowiła nawiązać współpracę ze zwyciężczynią tego wydarzenia.

 

Najnowsze umowy sponsorskie Igi Świątek ze znanymi markami

Iga Świątek od swojego pierwszego imponującego triumfu nie zwalnia, co oczywiście owocuje kolejnymi kontraktami z firmami znanymi na całym świecie. Przede wszystkim Asics – firma odzieżowa, którą następnie zamieniła na współpracę z firmą ON Running. Współpraca z tą firmą jest o tyle ciekawa, że w ramach niej tenisistka stworzyła własną linię obuwia sportowego.

W połowie 2023 roku bardzo głośno zrobiło się o zakończeniu współpracy Roberta Lewandowskiego ze znaną marką napojów izotonicznych Oshee. Jak mogliśmy się dowiedzieć z https://futbolnews.pl, miało to związek z pozyskaniem nowego sportowca, który zdaniem ekspertów marketingu jest znacznie lepiej odbierany przez klientów. Chodziło oczywiście o Igę Świątek, z którą marka współpracuje aż do dzisiaj.

Spośród wielu firm współpracujących z Igą na zasadzie umowy sponsorskiej warto jeszcze zatrzymać się chwilę przy znanej każdemu marce Porsche. Umowa została zrealizowana po doskonałym starcie w turnieju w Stuttgarcie, który był sponsorowany właśnie przez markę samochodów.

 

Kto jeszcze jest zainteresowany Igą Świątek?

Jak zatem widać, Iga Świątek to obecnie w świecie sportu jedna z najbardziej popularnych figur. Praktycznie każdy wygrany turniej przynosi coraz to nowe współprace reklamowe. Niektóre z nich relatywnie ograniczone, inne z kolei bardzo rozbudowane, w których Iga bardzo intensywnie reklamuje produkty danej marki.

 

Na ten moment Iga Świątek ma 8 poważnych sponsorów i wszystko wskazuje na to, że z kolejnymi wygranymi turniejami Wielkiego Szlema i nie tylko, lista ta będzie się systematycznie powiększać.

 

*Artykuł sponsorowany