Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kto za komendanta Malinę?

W dalszym ciągu nie wiadomo kto zastąpi Zbigniewa Malinę na stanowisku szefa słupeckiej policji. Mimo to, już pojawiają się pierwsze sprawy, którymi przyszły komendant będzie musiał się zająć.

Zbigniew Malina rozpoczął pracę w słupeckiej komendzie w 1987 roku. Od 2005 roku pełnił funkcję zastępcy, a z dniem 1 czerwca 2012 roku objął stanowisko komendanta, zastępując Władysława Trzaskawskiego. W najbliższych dniach Zbigniew Malina pożegna się ze służbą i przejdzie na zasłużona emeryturę. Uroczyste przekazanie obowiązków nowemu komendantowi odbędzie się 4 lipca w Starostwie Powiatowym w Słupcy. Póki co nie wiadomo kto zajmie jego miejsce. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to mł. insp. Maciej Kusz, który obecnie pełni funkcję zastępcy komendanta KPP w Wągrowcu. Informacja nie została jednak jeszcze potwierdzona.

Zmiana na stanowisku komendanta słupeckiej policji budzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu. Kwestia ta poruszona została również podczas ostatniej sesji rady Gminy Słupca. W punkcie dotyczącym analizy stanu bezpieczeństwa radny Bogdan Kukulski zapytał czy jest szansa, żeby na terenie gminy pojawił się dodatkowy dzielnicowy. – Wiemy, że ten niedobór u nas występuje i myślę, że każdy się ze mną zgodzi. Temat poruszany był już kilkakrotnie, ale niestety zawsze kończyło się na obietnicach. Ja współczuję tym dwóm dzielnicowym, których mamy w tym momencie, bo jest to bardzo duży teren i obowiązków mają sporo – uzasadnił. Obecny na sali zastępca naczelnika wydziału prewencji Artur Kamiński nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie, ale zaznaczył, że przekaże sprawę nowemu komendantowi. – Nic nie mogę obiecać, ale w najbliższym czasie zmieniają się u nas władze i być może nowy komendant inaczej podejdzie do tej sprawy. Dodam jeszcze, że w ostatnich dniach zmieniło się zarządzenie Komendanta Głównego dotyczące tego, że dzielnicowi mają być mniej obciążeni pod kątem biurokracji. Chodzi o to, żeby mniej siedzieli za biurkiem, a więcej byli wśród ludzi – zakończył.

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz