Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Które odblaski wybrać?

Rozpoczyna się kalendarzowa jesień, a Wy nie zaopatrzyliście się jeszcze w elementy odblaskowe? Czas najwyższy! Zanim jednak wybierzecie się na zakupy, warto przejrzeć swoją szafę. Być może wydatek nie będzie konieczny.  

Przypomnijmy, od września tego roku każdy, kto porusza się poboczem poza terenem zabudowanym musi nosić odblaski.  Dotychczas natomiast to prawo obejmowało jedynie dzieci do 15. roku życia. O tej porze roku temat ten jest szczególnie istotny. To właśnie jesienią piesi są częstymi ofiarami wypadków. Dzięki odblaskom natomiast stają się widoczni z odległości nawet dwustu metrów i kierowcy mogą ich bezpiecznie ominąć.

Jeśli jeszcze nie zaopatrzyliście się w elementy odblaskowe, podpowiadamy, jakie można wybrać. Wbrew pozorom wybór jest naprawdę duży. W sklepach i na stacjach benzynowych najczęściej spotykane są żółte kamizelki. Nie trudno też znaleźć akcesoria z użyciem elementów odblaskowych, które można przyczepić do odzieży, np. opaski czy kolorowe zawieszki. Ich cena waha się od kilku do kilkunastu złotych. Ale warto też przejrzeć dokładnie garderobę swoją i dziecka, być może zakup odblasków wcale nie będzie konieczny – mówi Marlena Kukawka, rzecznik słupeckiej policji.

 

 

Pamiętajmy, jeśli nie będziemy o zmierzchu widoczni, poruszając się w terenie niezabudowanym, grozi nam mandat. Od 20 do 500 zł.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz