Kujawa razy trzy!

Pierwsze zwycięstwo w nowym roku na własnym boisku odnieśli seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, którzy dzięki trzem trafianiom Alana Kujawy pokonali Olimpię Koło 3:1.

Mecz gospodarze zaczęli z bardzo dobrze i już na początku po jednym z rzutów rożnych bliski zdobycia gola był Piotr Głowala. Zaraz potem w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Mroziński, który jednak uderzył niecelnie. Słupczanie dobrze utrzymywali się przy piłce grali dokładnie i szybko, co sprawiało, że tworzyli kolejne sytuacje bramkowe. Już w 12 minucie pierwszą z nich wykorzystał Alan Kujawa, który próbował dośrodkować piłkę do kolegów. Mimo, że podanie przeciął obrońca gości futbolówka znów trafiła do  Kujawy, który tym razem zdecydował się na strzał i dał SKP gola na 1:0. Było to jednocześnie pierwsze trafienie naszego zespołu wiosną przy ul. Gajowej. Kilka sekund później prowadzenie podwyższyć mógł Mroziński, jednak po strzale głową słupeckiego zawodnika piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali. Goście jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie gola, a już było 2:0. Tym razem świetnie do Kujawy piłkę ze skrzydła dograł Jacek Mikołajczyk, a pomocnik SKP mimo asysty obrońców idealnie uderzył z powietrza zdobywając swojego drugiego gola.Kiedy wydawało się, że jest po meczu goście się przebudzili. W 19 minucie po jednym z kontrataków błąd popełnił Patryk Krawiec, a strzał zza szesnastki Filipa Zborowskiego dał Olimpii gola kontaktowego. Po stracie tej bramki z gra gospodarzy znacznie się pogorszyła, a mecz się wyrównał. Olimpia rzuciła się do ataków chcą odrobić straty. Raz jej zawodnicy uderzali niecelnie, a raz dobrą interwencją popisał się Maciej Przygoda. W międzyczasie minimalnie obok słupka bramki strzelił Michał Lorencki.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla piłkarzy z Koła, którzy mogli wyrównać po rzucie rożnym. Dużo dogodniejszą okazję do zdobycia gola mieli słupczanie. W 53 minucie na wślizgu akcję zamykał Piotr Głowala, który jednak z dość bliskiej odległości posłał piłkę obok bramki. Kolejną sytuację zmarnował także Mroziński. Gra się zaostrzyła, co było konsekwencją kilku żółtych kartek. Wynik przez długi czas był sprawą otwartą. W 75 minucie kropkę na „i” postawił jednak Alan Kujawa, który skompletował hat-tricka. Goście mecz kończyli w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Michała Rutkowskiego. Tym samym słupczanie odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo na własnym boisku.

Trener Marcin Woźniak po meczu

SKP: Maciej Przygoda, Patryk Krawiec, Daniel Bednarowicz (ż.k.), Michał Walerczyk (ż.k.), Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala (ż.k.), Norbert Lorencki (ż.k.), Michał Lorencki, Alana Kujawa (bramki 12’, 14’, 75’), Dariusz Gromanowski, Mateusz Mroziński

Rezerwowi: Jacek Kowalczyk (89’ Mroziński), Tomasz Jarecki, Wojciech Drozd, Jakub Jóźwiak, Łukasz Jaszczak, Bartosz Przybyła