Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kurier zaprasza do debaty

Na wiele tematów dotyczących lokalnego samorządu ze swoimi potencjalnymi przyszłymi włodarzami mają okazję porozmawiać mieszkańcy niektórych miejscowości w naszym powiecie. Wszystko za sprawą przedwyborczych debat organizowanych przez redakcję Kuriera Słupeckiego.

Lokalny tygodnik wspominane debaty organizuje już od ośmiu lat. Wcześniejsze dotyczyły głównie wyborów burmistrza Słupcy i należały do jednych z bardziej widowiskowych. Tym razem gazeta  postanowiła nieco rozbudować całą formułę. Jak mówi redaktor naczelny Kuriera Słupeckiego Janusz Ansion te spotkania do spokojnych raczej nie należą.

 

 

Spotkania mają swój określony scenariusz i składać się będą z trzech części. Najpierw pytania od prowadzącego, potem te zadawane między sobą i wreszcie pytania ze strony publiczności. Warto przyjść, bo pytać można do woli zachęca prowadzący debaty dziennikarz Michał Majewski.

 

 

Pierwsza debata zorganizowana została w poniedziałek w Orchowie. Choć oprócz obecnego wójta Teodora Pryki pozostali kandydaci nie stawili się na spotkaniu frekwencja ze strony mieszkańców była wysoka. Już dziś o 19:00 kolejne spotkanie w Domu Kultury w Powidzu, gdzie rozmawiać będą kandydaci na wójta gminy. Z kolei 11 listopada także o 19:00 w Zespole Szkół Muzycznych odbędzie się debata z kandydatami na burmistrza Słupcy, a o tej samej godzinie 14 listopada w sali OSP w Kowalewie Opactwie z kandydatami na wójta gminy Słupca. Zapraszamy do udziału!

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz