Kurników w Kokczynie nie będzie

Nie dla fermy drobiu w Gminie Strzałkowo. Radni uchwali nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który uniemożliwia budowę kurników w miejscowości Kokczyn II.

Temat poruszaliśmy już we Wrześniu 2016 roku. W miejscowości Kokczyn II jeden z inwestorów planował wybudować fermę drobiu na której miało być hodowanych około 40 000 sztuk brojlerów. Inwestycja  miała być zlokalizowana na dwóch działkach i składać się z pięciu kurników, każdy o powierzchni 2160 metrów kwadratowych.

Ten pomysł spotkał się ze stanowczym protestem mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy zdecydowanie byli przeciw takiemu działaniu. Obawiali się głównie nieprzyjemnego zapachu, ale także hałasu czy zwiększenia ruchu na okolicznych drogach, zarówno podczas budowy zakładu, jak i po jego uruchomieniu. Do wójta gminy wystosowali wielokrotne protesty z prośbą o wydanie negatywnej decyzji związanej z inwestycją.

Na czwartkowej sesji radni przegłosowali nowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla miejscowości. Zgodnie z nim tereny w Kokczynie II mogą zostać przeznaczone na zabudowę zagrodową i mieszkaniową wielorodzinną, a także produkcyjną i usługową. Plan obejmuje też tereny rolne ale zakazuje budowy ferm hodowlanych, biogazowni, czy innych inwestycji znacząco wpływających na środowisko.

 

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *