Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kursy WOPR w Powidzu

W miniony weekend w Bazie Ratownictwa Wodnego w Przybrodzinie odbyły się pierwsze kursy na patenty sternika motorowodnego, licencję na holowanie narciarza oraz ratownika wodnego MSW organizowane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Zarząd Rejonowy w Koninie.

– Kursy cieszyły się bardzo wysokim zainteresowaniem uczestników, co niewątpliwie zadowala i stanowi doskonałą informację gdyż z jednej strony mamy wśród nas ludzi ambitnych, chcących pomóc w kształtowaniu bezpieczeństwa nad wodą, a z drugiej, robimy efektywne kroki w kierunku możliwości zaspokojenia potrzeb bezpieczeństwa, jakie niesie za sobą tak duży akwen, jak nasze jezioro.

Miejscowości słynące z turystyki wodnej od dawna cierpią na niedobór ratowników i osób związanych z zabezpieczeniem akwenów, co niestety bezpośrednio przekładało się na ryzyka dla osób korzystających ze zbiorników.

Już dzisiaj wiemy, że inicjatywa kursów WOPR będzie kontynuowana, a w samej Bazie Ratownictwa Wodnego dojdzie do niewątpliwego rozwoju różnego rodzaju aktywności, dzięki obiecującemu porozumieniu wójta Jakuba Gwita, a zaangażowanym w sprawę WOPR i jego drużynom – czytamy na stronie Gminy Powidz.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz