Lądek pobiegł po raz drugi

Jacek Matuszewski z Ratynia został zwycięzcą II Biegu wokół Borku Lądkowskiego. Impreza przyciągnęła wielu biegaczy z terenu powiatu słupeckiego i nie tylko.

Organizatorem zawodów jest lokalne stowarzyszenie Aktywnie w Przyszłość, którego głównym celem jest ochrona i promocja zdrowia. W związku z tym, że najlepszym sposobem na zdrowie jest aktywny tryb życia, stąd zrodził się pomysł wspólnego biegania. Inicjatywa się przyjęła, o czym świadczy tegoroczna frekwencja. Na starcie stanęło 50 zawodników, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem niż przed rokiem.

Piotr Wawrzyniak, Stowarzyszenie Aktywnie w Przyszłość

Zawodnicy, podobnie jak w roku ubiegłym mieli do wyboru dwie trasy- krótszą, na 5 km. i dłuższą o długości 10 km. Najszybciej dystans ten pokonał Jacek Matuszewski, który biega od 20 lat!

Najszybszą kobietą na 10 km. została Grażyna Łechtańska, z kolei na krótszym dystansie triumfowali: Marcin Sakowski i Renata Hyżorek.