Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Lekcja czytania w LO

Uczniowie słupeckiego liceum wzięli udział w „Lekcji czytania z Tygodnikiem Powszechnym”. Akcja w naszym mieście zorganizowana została z inicjatywy Biblioteki Pedagogicznej.

„Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym” to warsztaty dyskusyjne prowadzone przez pisarzy, krytyków literackich, czy profesorów literatury. W Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy wzięło w niej udział 20 uczniów. Ochotnicy musieli najpierw przeczytać książkę Hugo Badera „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, a potem wziąć udział w dyskusji na jej temat. Spotkanie poprowadził dr Michał Lachman z Uniwersytetu Łódzkiego, który omówił także reportaż „Broad Peak. Niebo i Piekło” Bartka Dobrocha i Przemysława Wilczyńskiego. Uczniom ta nietypowa lekcja bardzo się spodobała.

 

 

Spotkanie w ramach lekcji czytania było też okazją do rozstrzygnięcia konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Przeczytaj moją ulubioną książkę”. Do konkursu zgłosiło się prawie 50 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu. Wygrała Kamila Antkowiak, uczennica LO.

FOTO: Szymon Nowicki


Brak komentarzy

Dodaj komentarz