Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Lekcja obywatelska w Lądku

Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z asystentem społecznym Henrykiem Janiakiem spotkał się wczoraj z uczniami, samorządowcami i mieszkańcami gminy Lądek.

Wizyta w gminie rozpoczęła się od lekcji obywatelskiej w Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Wojskowej w Lądku, w której uczestniczyło 75 uczniów trzecich klas. Tematem rozmowy posła z gimnazjalistami była rola Sejmu i Senatu w procesie legislacyjnym. W czasie spotkania przeprowadzono też konkurs wiedzy o funkcjonowaniu Sejmu i zadaniach władz samorządowych. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali Konstytucje RP a zwyciężczyni- Małgosia, album Soczi 2014.

Po rozmowie z dyrektor gimnazjum, Agatą Kopczyńską poseł spotkał się z wójt gminy, Arletą Pleśniak. Rozmowa z włodarzem gminy dotyczyła m. in. funkcjonowania funduszu sołeckiego, wykorzystania środków unijnych, rozbudowy szkolnej bazy sportowej, rządowego programu dożywiania uczniów, czy zmian w ustawie o wypłacie świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych prowadzących gospodarstwa rolne.

Na zakończenie wizyty w Lądku Tadeusz Tomaszewski spotkał się z mieszkańcami na dyżurze poselskim w Gminnym Ośrodku Kultury.

Tekst: Natalia Różewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *