Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Lekcja w sądzie i komendzie policji

W ramach projektu „STOP mowie nienawiści” realizowanego przez słupeckich policjantów, przygotowano dla młodzieży zajęcia edukacyjno – informacyjne w Sądzie Rejonowym w Słupcy i Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy.

Dotyczyły one przestępstw wynikających z mowy nienawiści, odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także służyły poznaniu pracy sędziego i policjanta.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórowie odwiedzili najpierw Sąd Rejonowy w Słupcy, gdzie mieli okazję uczestniczyć w rozprawie sądowej, a także wysłuchać prelekcji.

Dla większości była to pierwsza w życiu wizyta w tych instytucjach. Prowadząca spotkanie Sędzia omówiła specyfikę wykonywanej przez siebie pracy i wyjaśniła, jak funkcjonuje władza sądownicza w Polsce oraz jak przebiegają rozprawy. Mundurowi, którzy spotkali się z młodymi ludźmi w sądzie zapoznali zebranych ze skutkami naruszania prawa i przybliżyli rolę Policji, jako oskarżycieli publicznych.

Wyjaśnili czym jest”mowa nienawiści” oraz omówili przypadki łamania prawa w tym zakresie.

Na zakończenie wizyty w Słupcy młodzież spotkała się z policjantami różnych wydziałów i komórek.

Rozpoczęto od wizyty u Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy, następnie przygotowano spotkania z Naczelnikami Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjantami drogówki i zespołu patrolowi-interwencyjnego. Uzupełnieniem prelekcji i rozmów były ciekawe filmy.

Wizyta w sądzie i komendzie policji była ciekawą lekcją edukacji prawnej dla uczniów, pozwoliła poznać wiele nowych pojęć.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz