Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Lekcja współczesnego patriotyzmu

Pierwszy Zagórowski Piknik Historyczny za nami. Impreza spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem lokalnej społeczności, która chętnie wzięła udział w wielu przygotowanych atrakcjach.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Fundacja Zagórowian Pro Memoria oraz Szkoła Podstawowa im. Michała Okurzałego w Zagórowie. W jego przeprowadzenie włączyła się też Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów, która przygotowała dla harcerzy i zuchów grę historyczną w formie questingu. Impreza podzielona została na dwie części. W pierwszej, bardzo podniosłej i uroczystej, na budynku szkoły odsłonięto dwie tablice pamiątkowe. Pierwsza poświęcona została nauczycielom, którzy w czasie II wojny światowej prowadzili tajne nauczanie, a druga zagórowianom poległym w Powstaniu Warszawskim.
Później, na terenie wokół szkoły odbył się piknik. W programie znalazły się m.in. pokazy grup rekonstrukcyjnych, tor przeszkód dla dzieci, warsztaty rzeźbiarskie, malarskie, czy garncarskie oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo, można było obejrzeć również wystawę fotograficzną Stowarzyszenia Katyń z Konina i wysłuchać wykładu dr. hab. Michała Brzostowicza pt. „Archeolodzy i Archeologia”. Na chętnych czekała też wojskowa grochówka. Celem festynu było pokazanie dzieciom i młodzieży, że można dobrze się bawić bez używek, a także uczenie współczesnego patriotyzmu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz