Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Leroy Merlin Konin zaprasza klientów

Już w sobotę 23 kwietnia mieszkańcy Konina oraz okolic będą mogli po raz pierwszy odwiedzić i zrobić zakupy w nowym sklepie Leroy Merlin w tym mieście. Sklep powstał przy ul. Spółdzielców 16.

Sklep w Koninie jest 51. sklepem tej sieci w Polsce i kolejną inwestycją Leroy Merlin w Wielkopolsce, po sklepach w Poznaniu oraz Kaliszu. LM Konin oferuje klientom szeroki wybór produktów do budowy, remontu i aranżacji domów oraz ogrodów ich marzeń, a także szereg usług dodatkowych, ułatwiających wykonywanie wszelkich prac.

Sklep ma 6,8 tys. m2 wewnętrznej powierzchni sprzedaży i 400 m2 powierzchni zewnętrznej. Klienci będą mieli do dyspozycji wygodny parking z ponad 430 miejscami postojowymi.

Dyrektorem Sklepu jest Tomasz Pawłowski. „Urodziłem się w Koninie, tutaj uczyłem się i mieszkam z rodziną w okolicy. Bardzo identyfikuje się z tym miejscem.” – mówi.  W sklepie zatrudnionych jest obecnie 140 osób i większość z nich pochodzi z powiatu konińskiego oraz sąsiednich, ale są wśród nich również osoby z Kalisza czy Łodzi, które w ramach wewnętrznych awansów dołączyły do zespołu tworzącego nowy sklep. „Jestem przekonany, że dla mojej ekipy to była niesamowita przygoda. Tworzyliśmy coś od podstaw. Każdy z nas będzie mógł kiedyś powiedzieć, że otwierał ten sklep.” – dodaje Tomasz Pawłowski.

Pojawienie się sklepu Leroy Merlin w Koninie poprawi komfort życia mieszkańców. Jest to także pozytywny aspekt dla rozwoju miasta. Firma, jako odpowiedzialny pracodawca, stworzyła nowe miejsce pracy, w którym panuje przyjazna atmosfera, a pracownicy otrzymują umowę o pracę, pakiet socjalny, udział w zyskach firmy, możliwość przystąpienia do akcjonariatu pracowniczego, a także bogaty zestaw szkoleń – każdy z pracowników Leroy Merlin Polska uczestniczy średnio w 23 godzinach szkoleń rocznie. Z kolei jako odpowiedzialny lokalny przedsiębiorca sklep będzie m.in. co roku wzbogacał budżet miasta podatkiem od nieruchomości, a poprzez aktywną współpracę wspierał lokalnych wykonawców. „Chcemy poprawiać warunki mieszkaniowe osób z Konina i okolic, a także współuczestniczyć w życiu społeczności lokalnej.” – mówi Tomasz Pawłowski. „Naszą strefę aranżacji kuchni i łazienek przygotowaliśmy na bazie konkretnych pomieszczeń, które można spotkać na konińskich osiedlach. Klient będzie mógł więc zobaczyć u nas jak może wyglądać jego łazienka.” – dodaje. W sklepie wykorzystano wiele ekologicznych rozwiązań, m.in. kolektory solarne, które dostarczą czystą energię czy specjalną roślinną elewację. Budowa sklepu przełożyła się również na witalizację ulicy Spółdzielców.

Głos koninian reprezentuje także specjalna 8-osobowa Rada Klientów, która podpowiada, jak dostosować ofertę produktów i usług do oczekiwań mieszkańców. „Rada ma realny wpływ na to, jak wygląda sklep. Pracujemy w taki sposób, by nasz sklep był lubiany i chętnie odwiedzany przez mieszkańców Konina, a także, by nasza oferta odpowiadała potrzebom mieszkańców.” – mówi Aneta Biniecka, Kierownik ds. Relacji z Klientami. Odpowiednia oferta handlowa to jednak nie wszystko. Działania pracowników widać także poza sklepem. Współpraca Leroy Merlin z lokalną społecznością została doceniona nagrodą Sponsor Roku – Za serce podczas Gali Konińskiego Biznesu w lutym 2016 r.

Leroy Merlin w Koninie oznacza również poprawę zróżnicowania i konkurencyjności oferty dla klientów, a także jakości oraz kompleksowości ich obsługi. Sklep zaprojektowany został tak, by zapewnić komfort zakupów. Asortyment wyeksponowany jest w podziale na następujące działy handlowe: budowlany, drzewny, dekoracji, dywanów i wykładzin, elektryczny, farb i lakierów, glazury i terakoty, hydrauliczny, metalowy, narzędzi, ogrodu, oświetlenia i sanitarny. Duży Dział Ogród posiada wyraźnie oddzielone strefy rodzin poszczególnych produktów. Działy Dekoracji i Oświetlenia oferują szeroki wybór produktów, dobranych w oparciu o najnowsze trendy światowe i oczekiwania polskich klientów. Sklep będzie posiadał również dużą i ciekawie wyeksponowaną ofertę płytek podłogowych i ściennych, w tym tych dekoracyjnych oraz paneli podłogowych i drzwi.

Oferta produktowa sklepu jest bardzo duża, ale mimo swych rozmiarów zaprezentowana w bardzo nowoczesny i przystępny sposób. Klienci będą mogli skorzystać m.in. ze specjalnych mediaboxów z dostępem do Internetu, które pokażą szeroką ofertę wybranych rodzin produktów. Na wszystkich zainteresowanych remontem czy wykończeniem kuchni i łazienki w specjalnych punktach projektowych czekać będą Doradcy Klienta – Projektanci. Dodatkowo, w sklepie funkcjonować będzie Przedstawiciel ds. Kluczowym Klientów, który pomoże firmom montażowym i instytucjom publicznym.

Podstawa to jednak zespół profesjonalnych i przyjaznych Doradców Klienta. „Pracownicy nowego sklepu Leroy Merlin przy ul. Spółdzielców 16 w Koninie serdecznie zapraszają do siebie na zakupy i obiecują wspierać klientów w wyszukiwaniu najlepszych rozwiązań oraz produktów, które pomogą im stworzyć domy i ogrody ich marzeń.” – zapewnia Tomasz Pawłowski.

 Sklep Leroy Merlin Konin otwarty będzie 7 dni w tygodniu w szerokim zakresie godzinowym: Zrzut ekranu 2016-04-22 o 15.35.48

od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 21:00

w niedzielę w godzinach 9:00 – 20:00.

ul. Spółdzielców 16

Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu:

Maksymilian Pawłowski [email protected]

Natalia Dydyńska [email protected]

O firmie Leroy Merlin

Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych (DIY). Rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona
z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 r. z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono ADEO.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. W tej chwili działa 51 sklepów stacjonarnych, sklep internetowy leroymerlin.pl oraz portale oferia.pl  i domzpomysłem.pl. Misją Leroy Merlin jest przyczynianie się do polepszania warunków mieszkaniowych oraz komfortu życia mieszkańców.

*artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *