Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Letni obóz w Poroninie

 

Stowarzyszenie Razem Warto przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy realizowało projekt pt: „ Razem warto…” dofinansowany z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W ramach projektu 45 dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień  z powiatu słupeckiego brało udział w 7-dniowym obozie letnim w Poroninie (23.08 – 29.08.2021).

Wyjazd miał za zadanie realizację programu profilaktycznego połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym. Zajęcia prowadzono w formie systematycznych spotkań w małych grupach oraz terapii indywidualnej z socjoterapeutką.

Popołudniami młodzież brała udział w zajęciach integracyjnych (sportowych, artystycznych, rekreacyjnych) m.in: konkursy, wieczór gier planszowych, wieczór filmowy, dyskoteka, karaoke, zajęcia z rękodzieła, itp. Podczas wyjazdu uczestnicy obozu zwiedzili Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach oraz zamek w Niedzicy.

Uczestniczyli również w wycieczce do Zakopanego (Pęksowy Brzyzek, Skocznia Wielka Krokiew, Krupówki, itp.) oraz spędzili miło czas na Termach w Szaflarach. Największą jednak atrakcją obozu były piesze wycieczki górskie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego z przewodnikiem górskim, m.in. do Doliny Kościeliskiej a dalej do schroniska na Hali Ornak oraz na Hale Gąsienicową i Czarny Staw Gąsiennicowy.

Wszyscy pomimo niesprzyjającej pogody wjechali i zajechali kolejką na Gubałówkę z Polany Szymoszkowej i odbyli spacer grzbietem Gubałówki, gdzie podziwiali panoramę Tatr.
Niewątpliwie, dla wszystkich uczestników było to miłe zakończenie wakacji.

 

 

*Artykuł sponsorowany