Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Lewym pasem na podwójnej ciągłej

Skrajna nieodpowiedzialność, czy ustąpienie drogi? Spore wątpliwości budzi zachowanie jednego z kierowców poruszającego się po drodze K92. 

Od jednego z czytelników otrzymaliśmy nagranie, na którym widać jak jadący przed nim pojazd zjeżdża na lewy pasy przecinając podwójną linię ciągła w okolicy skrzyżowania gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania.

 


 

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu w miejscowości Gonice na drodze krajowej K92. Niedawno doszło tam już do kilku groźnych wypadków.

Wygląda na to jakby łamiący przepisy pojazd chciał ustąpić drogi jadącemu za nim kierowcy i wcześniej skręcić w lewo.

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym, ą także Kodeksem Wykroczeń za niezastosowanie się do znaku poziomego jakim jest podwójna linia ciągła może grozić mandat w kwocie 200 zł i 5 pkt, a w przypadku kary sądowej nawet 5000 zł.

Co sądzicie o takim zachowaniu?

Najnowsze komentarze
 • Jesli z naprzeciwka nie ma nadjezdzających pojazdów to moim zdaniem kierowca postąpił wbrew przepisom ale słusznie ponieważ pojazd za nim praktycznie nie musiał zwalniać co nie powodowało korka i utrzymała się płynność ruchu co wszyscy dobrze wiemy i lubimy. A kierowcom z czasów komunistycznych niestety nie da się wprowadzić do głowy pewnych ulepszeń

  • Co ty bredzisz???? Co tu maja do rzeczy czasy komuny???? Z twoja glowa jest cis nie tak….

 • Sądzę ,że wstawiając taki filmik autor powinien dostać tytuł konfident miesiąca i nominacje do tytułu palant roku.

 • Kierowca chciał być uprzejmy żeby pajac jadący z tyłu nie musiał chamować a tu taka wdzieczność :) śmieszny ten reportaż i film bez sensu

 • a czy czasem nagrywajacy nie powinien być skazany za “jazde z predkoscia utrudniajaca ruch innym”? NaK92 tlumoki jadace 65km/h na 90tce to codziennosc.

  • No nie “mysliciel ” sie znalazl….uwzgledniajac wszystkie znaki jakie znajduja sie na tej drodze to srednio 65/godz nie da sie jechac .Ty pewnie jedzisz 123/godz odcinkami lamiac przepisy na przemian 50/godz a nawet odcinkami 10/godz obgryzajac paznokcie….Efekt jest taki ze do celu dojezdzasx razem z tymi “tumoksmi” a moze i pozniej

 • Dokladnie, kierowca chcial byc uprzejmy,nie powodujac niebezpieczenstwa na drodze a tu taka wdziecznosc od konfidenta jadacego pewnie 55km/h na 90-tce…

 • Nie ma znaczenia czy były samochody z przeciwnego czy nie. Kierowca jadący z przodu ewidentnie złamał przepisy i skręcił na lewo. Pojazd z tyłu miał mógłby spokojnie wyprzedzać po przejechaniu niedługiego odcinka.

 • Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym kierowca złamał przepis ale jeśli jest to miejsce niebezpieczne i dochodzi do wypadków to ja go rozumiem skręcał “bezpiecznie” tak aby przy skręcie w lewo nikt za nim ostro nie hamował co by mogło doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. No ale pan z kamerą nigdy nie skręcał z tak ruchliwej drogi w lewo. Prosił bym aby robić filmy o kierowcach “turystach” którzy jadą 60 na godzinę i blokują ruch. Tak wiem to nie autostrada ale płynność ruchu jest wskazana. Pozdrawiam czujnego kamerzystę.

Dodaj komentarz