Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Licytują, żeby pomóc bezdomnym psiakom

Wolontariuszki ze schroniska w Katarzynowie nie próżnują. Widząc mnożące się potrzeby podopiecznych placówki, od ponad roku, na fejsbuku organizują tzw. Bazarek różności dla katarzyniaków. Dochód z licytacji przeznaczają na najpotrzebniejsze dla zwierząt rzeczy.

Jak można włączyć się do akcji? Sprawa jest prosta. Wystarczy na fejsubuku wziąć udział w wydarzeniu pod nazwą Bazarek różności dla katarzyniaków. Tam znajduje się już cała instrukcja dotycząca licytacji. -Zapraszamy wszystkich zwierzolubów i przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katarzynowie do udziału w licytacjach – całkowity dochód wpadnie do naszej wolontariackiej skarbonki! – zapewniają pomysłodawcy. A potrzeb jest wiele. Chodzi m.in o obroże, ciastka, gryzaki , często zwierzęta muszą być także zdiagnozowane przez lekarzy specjalistów. Stąd wolontariuszki wpadły na pomysł, by poprosić o pomoc mieszkańców regionu. – A żeby nie prosić nic nie dając w zamian, to sprzedajemy różne fanty. Zaczęło się od wyprzedania swoich własnych zbędnych rzeczy (biżuterii i innych gadżetów), a teraz jest tak spore zainteresowanie, że nawet obce osoby szykują paczki ze swoimi prywatnymi rzeczami, które później fotografuję, wystawiam i wysyłam – powiedziała nam wolontariuszka, Ania Wójcik.

Bazarek trwa od prawie półtora roku. Dzięki zebranym funduszom już udało się bardzo dużo zrobić. – Diagnozowałyśmy w ten sposób np. niewidomego Daxa, Mixa huskiego albo Merivę, która miała chorobę skóry i tłuszczaki na nogach. Niezliczona ilość psów trafiła do nowych domów, np. Roki do Kościana, Kleksik do Częstochowy, Cygan do Tuliszkowa, Maja do Warszawy, Aurea do Leszna, Grejzi do Siewierza itd., gdyż byłyśmy w stanie pokryć koszty paliwa. Część psów odwiedziła także salon fryzjerski (Grejzi, Sulej, Cygan, Ada, Brychu, Puszek, Diago). Do nowych domów za pieniądze z bazarku pojechały też m.in. Leon do Poznania, Dax do Baranowa, czy kot Persil do Konina – wspomina Ania. Ale to nie wszystko, zakupione zostały także nowe miski i kilka mocnych smyczy oraz obroże uspokajające dla zestresowanych podopiecznych. Koszt jednej obroży to prawie 50 zł.

Obecna, wrześniowa edycja bazarku trwa do 25.09.2015. Chętnych zapraszamy do licytowania i tym samym włączenia się w pomoc dla podopiecznych pobliskiego schroniska.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz