Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Liczymy  na sześć mandatów poselskich i dwa mandaty senatorskie”

Dziś w Słupcy zorganizowana została konferencja prasowa kandydatów do parlamentu Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu

O całej liście PiS pisaliśmy TUTAJ.  W konferencji wzięli udział między innymi kandydaci do Sejmu: starosta Jacek Bartkowiak, kierownik KRUS Anita Szykowna, Wielkopolski Kurator Oświaty, Robert Gaweł oraz kandydat do Senatu, lekarz Krzysztof Ostrowski.

– Ja startuje w tych wyborach jako starosta słupecki przede wszystkim po to, żeby zapewnić ciągłość finansowania dla projektów infrastrukturalnych, dla tych modernizacji dróg, dla wszystkich działań, które podejmuje nasz Powiat dzięki środkom, które pozyskujemy z programów rządowych.

To, że udało nam się przez te cztery lata przebudować, wyremontować, zbudować około 50 kilometrów dróg, to jest zasługa finansów publicznych i to, że środki centralne kierowane są właśnie tu, na zapomnianą kiedyś przez Boga i ludzi, ale przede wszystkim rządzących prowincję jest zasługą tej władzy.

Dlatego całym sercem chciałem zaapelować do Państwa. Jeśli chcecie kontynuacji tego typu działań, jeśli chcecie mieć lepsze drogi, nowocześniejszą służbę zdrowia, jeśli chcecie aby realizowany był program uzupełniania stanu wód w jeziorach naszego pojezierza, poprzez rządowy projekt przekierowania części wody z Warty między innymi do Jeziora Powidzkiego, głosujcie na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości – mówił starosta, Jacek Bartkowiak.

Zapis konferencji z prezentacji kandydatów, którą transmitowaliśmy na żywo możecie obejrzeć na naszym filmie.

 

– W filozofii myślenia rządów liberalnych takie miejsca jak Słupca i Powiat Słupecki to jest prowincja. Mają się rozwijać metropolie i tam kierowane są środki. Filozofia rządzenia Prawa i Sprawiedliwości zmieniła tą retorykę i praktykę. Okazuje się, że środki w dużej mierze kierowane są właśnie na prowincję, gdzie moim zdaniem bije serce Polski i my chcemy to kontynuować – tłumaczył Krzysztof Ostrowski.

–  Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią w Polsce od 30 lat, która realizuje większość swojego programu i to nie podlega dyskusji. Jeśli chodzi o kwestie, które będę promował to szkolnictwo, które powinno się zmieniać na potrzeby czasów. Chodzi o to, aby zwiększyć autonomię szkoły, czyli to, co jest związane z zarządzaniem nią, żeby dać większe narzędzia nauczycielom jeśli chodzi o odpowiedzialność za ich pracę, ale także myśleć o tym, żeby przygotować wieloletni plan wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli.

Również uczniowie muszą być przygotowywani lepiej do tego, żeby mogli radzić sobie ze światem do którego wchodzą. Chodzi o to, żeby urealnić podstawę programową, bo o tym też dyskutujemy z dyrektorami i nauczycielami i żeby szkoła po prostu była miejsce naprawdę atrakcyjnym. Żeby nie była taka, jak te świat zewnętrzny, który naprawdę bardzo często szkodzi młodym ludziom jeżeli chodzi o wychowanie – mówił Robert Gaweł.

– Ja marzyłabym aby nasz powiat doczekał sie swojego posła, żeby była osoba, która będzie dbała o nasz region i to przede wszystkim mi przyświeca. Myślę, że każdy z nas ma w sercu dobro lokalne, czy krajowe, także muszę też zaufać pozostałym kandydatom. Cieszę się, że jest ich też sporo, co świadczy też o tym, że ta demokracja w Polsce funkcjonuje, że jesteśmy bardziej odpowiedzialni, że mamy wpływ na coś – odpowiadała na pytanie dotyczące liczby kandydatów w wyborach startujących z naszego Powiatu, Anita Szykowna.

– Liczymy  na sześć mandatów poselskich i dwa mandaty senatorskie. Wiemy, że jest to ambitne zadanie, ale polityka jest dla ludzi ambitnych, z wizją i mających jakieś cele i pragnienia – podsumował Ostrowski.

 

 

 

Znamy listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu

 

 

52 odpowiedzi

 1. Brednie, brednie, brednie. Kurator mówi, żeby zwiększyć autonomię szkoły, a jako kurator robi cos zupełnie odwrotnego – ogranicza ją. Chce urealnić podstawę programową – a popiera wprowadzenie HITa – czyli chorego przedmiotu i podręcznika. Cały czas sobie zaprzecza. Szykowna również bredzi od początku do końca – duża liczba kandydatów wg niej świadczy o demokracji ;-))))

   1. Jeśli jest tak różowo to niech mi ktoś np. Bartkowiak odpowie dlaczego przy oszczędnościach na poziomie 7 mld PLN nfz-u szpital słupecki tonie w długach

 2. 50 km przebudowanych dróg wynika z obecności i przebudowy bazy NATO w Powidzu. Gdyby nie to, ile byście dróg wyremontowali? Tyle samo ile zrealizowaliście obietnic na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych w powiecie i tyle, ile sprowadziliście inwestorów do miasta, czyli w obydwu przypadkach zero.

    1. I to obecny starosta obiecywał pomoc osobom niepełnosprawnym. Co zrobił, żeby np. osoby z powiatu słupeckiego nie musiały jeździć w sprawie orzeczenia o niepełnosprawności na komisję do Konina? Nic nie zrobił, a obietnice składał.

     1. Cenzor, miasto nie ma w posiadaniu działek inwestycyjnych. Na terenie miasta znajdują się działki z przeznaczeniem pod inwestycje, ale są w rękach prywatnych. Miasto nie jest ich właścicielem. Dostrzegasz różnicę?

    2. Burmistrz nie obiecywał inwestorów. Ma chyba świadomość tego, że to akurat nie zależy od jego chęci w sytuacji, gdy Słupca nie ma wolnych działek. Za to niewątpliwie Bartkowiak zanim został starostą, kandydując na urząd burmistrza głosił, że sprowadzenie inwestora to niekoniecznie miasto, to zadanie dla powiatu. I teraz kiedy jest starostą,efektów w zakresie sprowadzenia inwestorów brak.

 3. Panie Ostrowski, a jak tam dworzec PKP na prowincji o nazwie Kłobuck, który to dworzec w 2015 r. Beata Szydło obiecywała wyremontować? Filozofia rządzenia PiS, którą pan tak bałwochwali, dotarła do Kłobucka?

  1. Mieli 8 lat , a „przez ostatnie 8 lat ” tylko popsuli wszystko co się dało .
   Dosyć tego !!!
   Ludzie ! Wszyscy do urn. !!!

 4. Jakie środki kierujecie do szpitali na wyżywienie pacjentów? Obiecywaliscie zmiany w tym zakresie. I co? Nadal chleb, wyrób masłopodobny, mortadela i ćwiartka pomidora albo pół liścia sałaty.

 5. Dlaczego zasługą finansów publicznych nie jest poprawa dostępności do lekarzy specjalistów? Za rządów PO-PSL do specjalisty czekało się 4-6 tygodni, a teraz do niektórych 8 miesięcy, a do innych kilka lat. W Słupcy mamy tak nowoczesny szpital, że aż został zadłużony, a dyrektor znalazł sobie inną posadkę. Nie będzie musiał zamykać roku z deficytem.

 6. Panie Gaweł, mojej Polsce marzeń nie po drodze z waszą a pisowską Polską marzeń. Polska moich marzeń to Polska bez PiS i Kaczyńskiego… Bez homofobii, bez ścigania kobiet, które chcą legalnie przerwać ciążę z gwałtu czy w przypadku uszkodzonego płodu, bez afer ciążących na PiS, bez podsłuchów, bez nacisków na sądownictwo, bez podważania autonomii sądownictwa, bez zależnego od Kaczyńskiego Trybunału Konstytucyjnego, bez niechęci do Niemiec, co skutkuje brakiem sensownej postawy wobec Niemiec, bo dzięki PiS stosunki te są napięte i to się tyczy też UE, bo prowadzimy politykę, która kontruje wiele postanowień UE, co z kolei pozbawia nas funduszy europejskich na KPO.

   1. Cenzor, a pieniądze na pisowskie rozdawnictwo to co, jak nie pożyczka? Może darowizna? Wskaż darczyńców.

 7. Polska i Polacy stoją nad przepaścią, bo 8 lat temu PiS rozpoczęło takie rozdawnictwo, że teraz politycy prześcigają się w obietnicach nie mając wręcz w nich umiaru. To musi się skończyć katastrofą dla finansów publicznych i dla naszej gospodarki. To, że zarżną drobnych i średnich przedsiębiorców nie podlega kwestii. Rzucają obietnicami, ale nie mówią, skąd wezmą na to pieniądze i ile będzie nas to wszystko kosztowało.

 8. Deficyt zaplanowany przez rząd PiS na 2024 r. jest ponad trzynastokrotnie wyższy od zrealizowanego deficytu budżetu państwa w roku 2022. Będziemy w Europie pośród państw z najwyższymi wskaźnikami zadłużenia. Katastrofa.

 9. Kaczyński powiedział , że „przecież to nie ja będę dawał”. Kto więc zapłaci za wprowadzenie w życie obietnic wyborczych?Zapłacimy za nie my, podatnicy, bo pieniądze, które „dają” rządzący mogą pochodzić albo z podatków, albo z nowo zaciąganego długu, który będzie w przyszłości skutkował wyższymi podatkami, albo z inflacji, która jest niczym innym jak formą podatku – i to najgorszą. Dlaczego najgorszą? Bo to podatek ukryty, mniej przewidywalny i nakładany bez ustawy.

 10. Tylko Pan Premier Tusk wraz z całą patriotyczną opozycją jest gwarantem pozostania w UE, przywrócenia demokracji i praworządności w Polsce, jak i otrzymania 150 mld z KPO i 350 mld z innych funduszy UE na szkoły, żłobki, przedszkola, szpitale, inwestycje w czyste powietrze i czyste rzeki, a PiS robi wszystko aby wyprowadzić nas z UE, żeby legalnie łamać prawo i brać naszą publiczną kasę pełnymi garściami. Jak PiS wygra kolejne wybory, to na bank liczba stu nowych milionerów w niedługim czasie się zwielokrotni.

 11. Mówcie co chcecie ale Tusk to najlepszy premier od czasów wojny, niczym Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Żłobki, przedszkola, wodociągi, kanalizacje, oczyszczalnie, autostrady, orliki itd itd, wszystko rosło jak na drożdżach Do tego płace i emerytury cały czas szły do góry a ceny stały w miejscu a nawet spadały. Fakt faktem to Tusk w tamtym czasie najlepiej w UE poradził sobie z ogólnoświatową recesją która zaczeła się w 2008 r. i to dlatego 27 krajów EU powierzyło właśnie jemu kierowanie całą Unią Europejską, aby czym prędzej cała Europa uporała się z kryzysem. U boku Tuska i PO stało wtedy PSL.

   1. Twoje wypowiedzi przypominają retorykę stalinowskich propagandystów. Dobrze, że nie żyjemy w tamtych czasach i nie ma cenzury.

   2. Cenzor, rozumiem, że pieniądz rządzi światem i nie ogarniasz, iż ktoś może bezinteresownie oddawać swój czas na komentowanie otaczającej nas rzeczywistości. Może nie do końca bezinteresownie… Dla lepszej przyszłości swoich dzieci, wnuków, dla przyszłych pokoleń, którym kilkadziesiąt lat przyjdzie spłacać zadłużenie kraju zafundowane nam przez PiS. I nie chcę, żeby jakakolwiek kobieta w mojej rodzinie przypłaciła życiem politykę antyaborcyjną obecnego rządu. Wracaj więc przed telewizor oglądać „Trudne sprawy” czy inne głupkowate programy, a ode mnie się odczep jako zwolennik demokracji. W twoim przypadku bezpośredniej. Demokracja ma to do siebie, że pozwala wyrażać swoje poglądy, co ja niewątpliwie robię.

 12. ,,W IELBICIELE PO” proszę podajcie na czym polegał,, dobrobyt”za panowania PO_PSL – podpowiem zakupy na zeszyt i co jeszcze ?

  1. Kult pracy a nie kult nieróbstwa. Pochwała przedsiębiorczości a nie rozdawnictwa. To wielka różnica

 13. ,,SUKCES Króla” to Anglia wyszła z UE , proszę oglądajcie też TELEWIZJE POLSKĄ to nie będzie tych bzdurnych wpisów !!!

 14. Moim osobistym postulatem jest ograniczenie polityków w ubieganiu się o mandat poselski po dwóch kadencjach, maksymalnie 10 latach! Oczywiście dotyczy to całej UE, a Polski w szczególności.

 15. Opozycja od dłuższego czasu działa na rzecz wytwarzania chaosu, aby wyborcy mieli mętlik w głowach. Szczególnie widoczne to jest, kiedy TVP zaprasza do programów rozmówców z opozycji, a oni nieprzygotowani do merytorycznej dyskusji wprowadzają do niej chaos albo wygłaszają monologi z przekazem partyjnym i wygłaszają bezpodstawne oskarżenia wobec rządu.

 16. Rzeczywiście można mieć mętlik w głowach, bo co tydzień to nowa afera. PiS zapewnia, że dba o bezpieczeństwo i nie dopuści do napływu imigrantów, ale za kasę wpuszczają tysiące obywateli Afryki czy Azji. Biedni strażnicy na granicy pilnują, aby do Polski nie przedostały się kobiety z dziećmi, ale za kilkaset dolarów do kieszeni pisowców to nawet terrorysta wjedzie do Polski bez problemu. To takie ich podwójne standardy i zamydlanie oczu. Takich przykładów można mnożyć w setki. Sikorski ze swoimi ośmiorniczkami to pikuś. A czy TVP coś o aferze wizowej może mówi. Pod dywan zamiata. O czym tu więc merytorycznie dyskutować, jeszcze do tego TVPis Mejzę do dyskusji zaprasza. Skandal goni skandal. Wybacz dedukcja, ale czy twój prawdziwy nick to nie jest więc czasem destrukcja?

 17. Nie będę głosował na PiS bo znalazłem partię która jest za demokracją bezpośrednią, Od kilku miesięcy wiem, na kogo chcę zagłosować, i przynajmniej od takiego samego czasu wiadomo, że PJJ – partia założona przez prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha – do wyborów się przygotowuje. Mimo to nie było ich w żadnym sondażu, nie było ich w mediach głównego nurtu (albo głównego ścieku, jak to nie raz już słyszałam), a jeśli uda się odnaleźć jakąś o nich wzmiankę sprzed miesięcy, to są to materiały przygotowane tak, by z prezydenta Piecha i PJJ zrobić oszołomów.

  Mimo tego jednak partia zarejestrowała swoje listy wyborcze w ponad dwudziestu okręgach, co czyni ją jednym z komitetów ogólnopolskich. Mimo medialnego ostracyzmu, wyłącznie siłami świadomych, zaangażowanych Polaków, komunikujących się „pocztą pantoflową”. To znaczy naprawdę dużo, to znaczy, że media, które, wedle wedle dostępnej nam wiedzy z zakresu psychologii i socjologii są w stanie kreować rzeczywistość (i korzystają z tych możliwości do osiądania swoich, często niecnych, celów) nie mają u nas władzy absolutnej.

 18. Te wybory musi przegrać nie tylko PiS, lecz również jego elektorat. Ci ludzie muszą wreszcie zrozumieć, że liczy się wykształcenie, praca, kultura i prawo. Dość już tego wyciągania ręki, cwniactwa, patologii, fałszywie pojętego patriotyzmu, jadu i plucia na innych.

 19. PIS musi wygrać i wygramy!!!!!Nam OJCZYZNA w sercach i czynach- zwyciężymy .,,Wykształcona ”Mario kto Tobie pozwolił obrażać wyborców PIS??

 20. Droga Kasiu, czy tak kochasz ojczyznę jak twój kolega Bąkiewicz? Tak kochasz ludzi jak twój kolega Mejza? Oburzasz się, kiedy dosadniej się coś wam powie? Ale jakim językiem mówi wasz prezydent? Ostatnio ludzi od świń wyzywał, nie przeszkadza ci to? Mnie za to przeszkadza, że niszczycie ten kraj politycznie, ustrojowo i gospodarczo. Ośmiorniczki Sikorskiego i zegarek Nowaka był dla was aferami, ale handel wizami tylko „nic nieznacząca aferka”. Czas wreszcie wrócić do normalności. Aha, nie bój, jeżeli nawet twój PiS nie wygra tych wyborów, to i tak nikt ci nie odbierze tych 500+, bądź spokojna.

 21. Marian z naszego Prezydenta jestem dumna -godnie reprezentuje OJCZYZNE. Rządy PO_PSL to osiem lat straconych dla rozwoju POLSKI i przypominam WYGRAMY !!! Nadmieniam nie wszyscy są zmanipulowani przez TVN .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *