Lider za mocny

Zajmującemu pierwsze miejsce w rozgrywkach Konińskiej A-klasy zespołowi z Lichenia uległy rezerwy SKP Słupca. Porażki doznały również Orły z Huty Łukomskiej. Komplet punktów zdobyli jedynie Czarni Ostrowite, którzy swojego meczu nie musieli jednak rozgrywać.

Spotkanie przy Gajowej rozpoczęło się bardzo dobrze dla słupczan. Już w 47 sekundzie po dobrym podaniu Piotra Witowskiego wynik otworzył Tomasz Jarecki. Szybko zdobyta bramka spowodowała rozluźnienie w szeregach gospodarzy, goście z Lichenia niemal od razu mogli doprowadzić do remisu. Po ich strzale piłka odbiła się jednak o poprzeczkę, a potem o linię bramkową, jednak do siatki nie wpadła. Do wyrównania Strażak doprowadził kilka minut później po jednym z rzutów wolnych. Zaraz potem w sytuacji sam na sam ich zawodnik uderzył obok bramki. Tuż przed przerwą ponownie prowadzenie dla SKP mógł dać Witowski, jednak po podaniu Michała Lorenckiego gola nie zdobył. Podobnie, jak Filip Otchere, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie tuż po wznowieniu gry w 47 minucie prosta strata w środku pola dała gościom okazję do kontry, którą wykorzystali zdobywając gola na 1:2. Od tego momentu słupczanie całkowicie przejęli inicjatywę chcąc odrobić straty. Mimo przewagi brakowało im dokładności w rozgrywaniu piłki, dlatego nie stworzyli stuprocentowej sytuacji pod bramką rywali i ostatecznie przegrali swój mecz 1:2. Dzięki wygranej zespół z Lichenia zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.Porażki u siebie doznały także Orły z Huty Łukomskiej, które musiały uznać wyższość Czarnych Brzeźno. Gole Krzysztofa Czerniaka i Łukasz Michalaka nie wystarczyły do zdobycia punktów, a gospodarze przegrali 2:3. Punkty do swojego dorobku ligowego dopisali z kolei Czarni Ostrowite. Ich rywal, jakim miał być GKS Lisewo na meczu w ogóle się nie pojawił.