Lider zatrzymany w Słupcy

Po pełnym emocji i wyrównanym meczu  siatkarze SPS Słupca 3:2 ograli lidera swojej grupy KS Orzeł Międzyrzecz.

Każdy z pięciu setów był wyrównany. Już w pierwszym oba zespoły szły niemal łeb w łeb. Z czasem na kilka punktów częściej odskakiwali gospodarze prowadzą 8:4, czy 11:8. Ostatecznie oni cieszyli się z seta wygranego 25:20,. Nie bez znaczenia była dobra zagrywka Krystiana Rabiegi w końcówce. SPS wygrał wówczas 25:20.

Druga partia to seria remisów. Było 6:6, 11:11, a potem 20:20. Niestety w tej części meczu gospodarze popełnili kilka prostych błędów, co bezlitośnie wykorzystywali przyjezdni. Nie obyło się też bez negatywnych emocji. Kontrowersyjne decyzje sędziego mocno wyprowadziły z równowagi zespół Orła, a słupczanie triumfowali 26:24. Sędziowie w tym spotkaniu mylili się jednak w obie strony.

Spotkanie transmitowaliśmy dla was na żywo.

W trzeciej partii SPS wyraźnie spuścił z tonu co spowodowało, że w końcówce musiał mocno gonić wynik. Po remisie 11:11 zrobiło się 13:17 dla Orła, który przewagę utrzymywał niemal do końca seta. Gospodarze odrobili jednak straty między innymi dzięki skutecznej grze blokiem. Po emocjonującej końcówce na przewagi to jednak Orzeł cieszył się z wygranej 29:31.

Lider wygrał też czwartego seta, w którym również kilka razy miejscowi wyraźnie się pogubili. Mimo dobrej gry blokiem i wyrównanej walki Dos stanu 18:18, to rywale zwyciężyli 21:25.

Tie break to już koncertowa gra słupczan. Mimo nerwów oraz czerwonej kartki dla Adama Sobolewskiego prowadzili oni kolejno 8:5, czy 12:6, by ostatecznie wygrać 15:7. a w całym meczu 3:2 między innymi dzięki dobrej zagrywce Łukasza Lewickiego w końcówce.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Mikołaj Kurek, który tego dnia wielokrotnie skutecznie kończył ataki swojego zespołu oraz zatrzymywał te rywali.

Po wygranej SPS ma na swoim koncie 22 punty i zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli mając do rozegrania jedno zaległe spotkanie Za tydzień na wyjeździe nasz zespół zmierzy się z Energetykiem Poznań.

Najnowszy komentarz
  • Takie mecze ogląda się z przyjemnością , można? Można !! Mam nadzieję ,że ta passa potrwa do kóńca sezonu. Nawet nie ma kogo skytykykowąć po takim meczu no może poza sędziami.