Liga po zebraniu

Uczestnicy wszystkich 17 drużyn biorących udział w nowym sezonie rozgrywek Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej zebrali się na spotkaniu w którym przekazane zostały im podstawowe zasady gry. W tym roku zmian w przepisach nie brakuje.

Raz jeszcze przypomnijmy, że w tym roku zgodnie z planem rekordowa liczba drużyn podzielona zostanie na dwie klasy. Najsłabsze dwie drużyny z I ligi spadną do II, ale również dwie najlepsze z niższej klasy rozgrywkowej awansują. Rekordowa ilość zespołów będzie grała na przemian w sobotę i niedzielę od 14:45. W tym roku liga została dopracowana pod względem przepisów tak, aby w trakcie rozgrywek było jak najmniej boiskowych kontrowersji. Zmianie uległa między innymi procedura zgłaszania zawodników do rozgrywek i meczów oraz możliwość przebywania na parkiecie niezainteresowanych osób w czasie rozgrywania spotkania. Skrócono także czas gry do 24 minut i zdecydowano się na zatrzymywanie czasu na przerwy w grze podczas ostatniej minuty spotkania.

Organizatorzy zrezygnowali także z kary minutowej za żółtą kartkę i zdecydowali, że  kary minutowe za kartkę czerwoną przechodzą na drugą połowę spotkania. Oprócz tego wprowadzono też strefy zmian. Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak całkowity zakaz gry wślizgiem w nowych rozgrywkach. Zdania były oczywiście podzielone. Podobnie jak przed rokiem w rozgrywkach również nie wystąpią zawodnicy „zrzeszeni”. Nowy regulamin ligi znajdziecie poniżej. Już nie długo opublikujemy również terminarz pierwszej rundy. Strzałkowska Liga Halowej Piłki Nożnej wystartuje w sobotę 8 listopada. Zapraszamy!