Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Liga zakończona

Dobiegła końca druga edycja Słupeckiej Ligi Orlika. Wczoraj miało miejsce podsumowanie rozgrywek.

Zanim jednak do niego doszło w obu klasach odbyły się ostatnie mecze, które miały decydujący wpływ na końcowy układ tabeli.Awaria pokonując Magical Dozen aż 9:1 wyszła na prowadzenie w wyścigu o awans do I ligi. Na mecz ze Sklepami Mateo składu nie skompletowali niestety gracze z Koszut, a walkower dał ligowemu debiutantowi awans oczko wyżej w tabeli. Wobec wygranej Orlika Familiada musiała zwyciężyć w meczu z mistrzem, czyli Gino Słupca. Mimo wyrównanego pojedynku ta sztuka jej się nie udało i to Awaria mogła świętować awans. Nie mniej ciekawiej było w I Lidze. Remis Szkółki i Stolarzy dał pierwszej drużynie miejsce na podium, a drugiej utrzymanie. Cuda Natury pokonały Cienin Zaborny 7:1, dlatego cały czas realne szanse na utrzymanie miała Warta Ciążeń. Musiała jednak wygrać z Ergo Hestią. Kontuzjowany najlepszy strzelec zespołu Paweł Chmura próbował pomóc drużynie, jednak nie był w pełnej dyspozycji. Ostatecznie Ergo wygrało 3:1, a warciarze pożegnali się z wyższą klasą rozgrywkową.

Zanim organizatorzy rozpoczęli wręczanie statuetek za poszczególne miejsce najpierw wyróżnili zawodników indywidualnie. Najlepszym bramkarzem II Ligi został Krzysztof Sikorski z Gino, zawodnikiem Daniel Górecki z Awarii, a Królem Strzelców z dorobkiem 21 goli Bartłomiej Zywert ze Sklepów Mateo. W I Lidze najlepiej bronił Patryk Borowski z Jóźwiaka, najlepszym zawodnikiem został Norbert Nowakowski z Cudów Natury, a koronę Króla Strzelców zgarnął Borys Michalak z Cienina Zabornego. W całych rozgrywkach zdobył 17 bramek. Puchary Fair Play trafiły kolejno do Awarii i Warty Ciążeń, które zgromadziły na swoim koncie najmniej kartek.

Wreszcie przyszedł czas na najważniejsze wyróżnienia. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczyły pewne od dawna tytułu Gino i Awaria, która rzutem na taśmę wyprzedziła w tabeli Familiadę. W I lidze na najniższym stopniu podium stanął obrońca tytułu, czyli Szkółka Drzew, która otrzymała bon na zakupy w hurtowni sportowej w wysokości 200 zł. Druga pozycja i bon o wartości 300 zł przypadły Ergo Hestii. Mistrzem została drużyna Jóźwiaka, która odebrała bon na 700 zł. Właśnie ona postanowiła przekazać nagrodę dla Ośrodka Wsparcia Dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku. To samo solidarnie zrobiły pozostałe nagrodzone zespoły. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego grilla.

Organizatorzy na czele z Zarządem Ligi, Krystianem Rybarczykiem i Wojciechem Lisiakiem dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rozgrywek, czyli Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Słupeckiemu Klubowi Piłkarskiemu, sędziom oraz opiece medycznej. Podziękowania również dla wójt Gminy Słupca Grażyny Kazuś za pomoc w zakupie statuetek.

-Reaktywacja i drugi sezon rozgrywek na słupeckich orlikach pokazuje, że są one potrzebne. Rosnące zainteresowanie sprawia, że z pewnością liga powróci także za rok. Poszczególne mecze w obu klasach rozgrywkowych były w większośći wyrównane ,a to sprawia, że przyszły sezon zapowiada się jeszcze ciekawiej. Już teraz zapraszamy do gry wszystkie chętne zespoły. Wcześniej jednak zachęcamy do udziału w Słupeckiej Lidze Futsalu, która wystartuje jesienią i będzie miała nową ciekawą formułę, a także tradycyjnie już w Strzałkowskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej- mówi jeden z organizatorów Wojciech Lisiak.

Wszystkie informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej specjalnej zakładce.

Słupecka Liga Orlika 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *